Nowe picture booki od Babaryba - 'Jedziemy na wycieczkę', 'Statki, łodzie, motorówki'

by - piątek, lipca 20, 2018

Uwielbiamy picture booki! To świetna alternatywa dla klasycznych książek, tym bardziej dla najmłodszych czytelników, którzy nie potrafią jeszcze dłuższy czas skupić się na czytanym tekście. Tak się składa, że w ostatnim czasie Babaryba wydała dwie kolorowe, kartonowe książki, które idealnie wpisują się w wakacyjną tematykę.

 Za co kochamy picture booki?

Nie wszystkie trzylatki potrafią dłuższy czas słuchać w skupieniu czytanej bajki. Niektóre maluchy, jak moja Michalina na przykład są bardzo niecierpliwie. Właśnie dla takich "małych pospieszalskich" idealnie nadają się picture booki, w których tekstu nie ma w ogóle, lub jest go bardzo niewiele. Główną treścią są ilustracje, dzięki którym za każdym razem można stworzyć inną, niepowtarzalną historię

Oprócz tego, że bawimy się w opowiadanie historii "z głowy" to jeszcze uwielbiamy zabawę w w detektywa, na  każdej stronie szukając konkretnego szczegółu. Muszę Wam przyznać, że najczęściej zostaję pokonana przez moja Michalinę, ma dziewczyna sokoli wzrok!

 W ostatnim czasie, jedno z naszych ulubionych wydawnictw dziecięcych, czyli Babaryba, wydało dwa kolorowe i niezwykle wakacyjne picture booki: "Jedziemy na wycieczkę" oraz "Statki, łodzie, motorówki"

Każda z tych książeczek ma wiele szczegółowych obrazków, a duże, kartonowe stronnice zapewniają godziny świetnej zabawy. 

 W "Statki, łodzie, motorówki" ruszamy w szalony rejs. Obserwujemy przy okazji życie na łajbie i wszystko co dzieje się dookoła. Sami widzicie, że ilustracje są szczegółowe i idealnie nadają się do wyszukiwania poszczególnych postaci (wymienionych na ostatniej stronie) lub opowiadania własnych historyjek.
 "Jedziemy na wycieczkę" to już prawdziwa przygoda. Razem z bohaterami picture booka, wyruszymy do indiańskiej wioski, odwiedzimy farmę, weźmiemy udzia w wieczornej imprezie, czy pojedziemy w leśne knieje. Jedno jest pewne! Wiele się dzieje, a nasi bohaterowie mają wiele przygód. Wystarczy je sobie opowiedzieć!

A Wasze dzieciaki lubią picture booki? Macie swoje ulubione? Jak się nimi bawicie?

Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy
 

Podobne wpisy

0 komentarze