10 pomysłów na prezenty komunijne dla dziewczynki

by - poniedziałek, kwietnia 23, 2018

Za chwilę rozpocznie się sezon komunijny. Co roku wiele osób zadaje sobie pytanie, co kupić w prezencie dziecku przystępującemu do tego sakramentu? Co je ucieszy? Jakie prezenty są właściwe na tą okazję? Dziś przygotowałam 10 propozycji na prezenty komunijne dla dziewczynki.

 

Gdy słyszę o prezentach komunijnych o jakich marzą jej rówieśnicy mojej córki nieraz włos staje mi dęba: quad, laptop, dron....W ostatnich latach Komunia zmieniła się w licytację kto da więcej, kto da lepszy prezent... A przecież nie o to tu chodzi. Zawsze uważałam, że nie należy przesadzać i, że prezent powinien mieć sens i być zwyczajnie rozsądny. Dlatego też przygotowałam subiektywy przegląd, w którym pokażę Wam 10 przykładowych prezentów komunijnych dla dziewczynki.

 

 

1. Dziecięce wydanie Biblii
2. Biżuteria

Jaka powinna być biżuteria, którą kupujemy dla przystępującej do Komunii dziewczynki? Przede wszystkim powinna być delikatna i skromna. Wiele dziewczynek z pewnością ucieszy się z kolorowych wzorów.
3. Rower

To już klasyczny, komunijny prezent. Obecnie wybór dziewczęcych rowerów jak tak duży, że na pewno znajdziemy coś ładnego w interesującym nas przedziale cenowym. 4. zegarek

To kolejny klasyczny, komunijny prezent. Nie wiem jak Wasze dzieciaki, ale moja córka nie ma jeszcze zegarka z prawdziwego zdarzenia, a marzy o nim bardzo. Poniżej kilka ciekawych wzorów, jakie można znaleźć w sklepie Swatch  (ceny od 145zł).

źródło: www.shop.swatch.com


5. rolki lub hulajnoga

Jeśli dziecko ma już rower, warto pomyśleć o hulajnodze lub rolkach, ewentualnie wrotkach. To dobry sposób, by zachęcić dziecko do nowych aktywności i ruchu na świeżym powietrzu. Taki prezent na pewno każdej dziewczynce sprawi mnóstwo frajdy!

źródło: www.ceneo.pl 6. czytnik ebooków (ceny od około 300zł)

To coś dla małego mola książkowego. Czytnik ebooków można zabrać w daleką podróż, bez martwienia się o to, czy w naszej walizce wystarczy miejsca na ukochane książki.  7. aparat fotograficzny

Pamiętam, że gdy ja szłam do Komunii mnóstwo osób dostawało w prezencie aparaty fotograficzne. Wtedy jeszcze na klisze:) Poniżej zobaczycie kilka totalnie odjazdowych aparatów w sam raz dla dziecka, które ma zacząć swoją przygodę z fotografią!

https://www.ceneo.pl/47678869;basket#tab=click_scroll
źródło:www.ceneo.pl
 
https://www.ceneo.pl/57851752
źródło: www.ceneo.pl8. voucher na warsztaty hobbystyczne

Obecnie coraz więcej rodziców zwraca uwagę na rozwój zainteresowań dziecka. Na pewno więc fajnym i oryginalnym prezentem będzie voucher na konkretne zajęcia np. kulinarne, bądź naukowe! 
Jeśli jesteście z Łodzi, gorąco polecamy Art Cook - Studio Młodego Kucharza, gdzie można wykupić taki właśnie voucher.


9. karta podarunkowa do wybranego sklepu

Idziesz na Komunię do małej modnisi lub książkowego mola? Może dobrym prezentem w takim wypadku będzie karta podarunkowa do sklepu odzieżowego lub księgarni? Moja córka uwielbia takie prezenty, bo wie, że wtedy wybór należy do niej! To ogromna frajda dla dzieciaków - taki sklepowy luz z własną kartą...

10. Pieniądze

Jeśli już nie jesteś w stanie wymyślić nic innego lub nie masz czasu na szukanie idealnego prezentu, pozostaje Ci kasa. Osobiście uważam, że dzieciaki nie mają z niej radości, bo nie do końca rozumieją jej wartość. Dlatego zawsze mocno optuję za prezentem rzeczowym, to on da dziecku najwięcej radości. Poza tym, zawsze pojawia się problem: Ile dać? Kwoty o jakich słucham z ust znajomych nieraz powalają na łopatki, a przecież to nieco chore. Nie uważacie??

Wybieracie się w tym roku na jakieś przyjęcie komunijne? Co macie zamiar dać w prezencie? Czy mój przegląd prezentów komunijnych dla dziewczynki był pomocny?
 

Podobne wpisy

0 komentarze