Łódź lubi Dzieci - Art Cook - Akademia Młodego Kucharza

by - środa, lutego 07, 2018

Jak pisałam Wam tydzień temu na Facebooku, startuję z cyklem "Łódź lubi dzieci", w którym to, będę pokazywała Wam fajne miejsca na mapie Łodzi, gdzie Wasze pociechy spędzą czas w miły i kreatywny sposób. Dziś mamy przyjemność pokazać Wam niesamowicie smakowite miejsce, w którym dzieciaki mogą poczuć się jak w Master Chefie! Oto Art Cook - Studio Młodego Kucharza!

 

 

Mamma Mia Zielona Pietruszka! Żebyście wiedzieli jaki miły i smaczny wieczór spędziła w Art Cook moja Zuza! Aaaaaa, zapomniałam, dowiecie się i to za chwilę, bo wszystko Wam opowiem! Ale po kolei...

 
Musicie wiedzieć, że moja Zuza niezbyt chętnie pomaga mi w kuchni. Zdecydowanie bardziej woli jeść. Gdy jednak usłyszała, że zapisałam ją na warsztaty kulinarne dla dzieci, była wniebowzięta.  To dobry znak pomyślałam. Była podekscytowana i na kilka dni przed rozmyślała, co też będzie miała okazję przygotować. Przyznam, że ja również byłam ciekawa, jak sobie poradzi z kuchennymi zadaniami.

Przed rozpoczęciem zajęć, prowadzące wyjaśniły dzieciakom zasady bezpieczeństwa i opowiedziały, co też będzie dziś gotowane. Okazało się, że czeka prawdziwa uczta. Jako danie główne w planie były klopsiki z mięsa mielonego w sosie koperkowym, natomiast deser to ciasto Kinder Country. Prawda, że smakowicie?Najpierw dzieciaki rozpoczęły od przygotowania ciasta, które musiało przed spróbowaniem schłodzić się pół godziny w lodówce. Każdy z uczestników otrzymał niezbędne składniki i ważne zadania do wykonania: roztopienie czekolad, wymieszanie ich z masą śmietanową. Chyba nie muszę wspominać, że można było podjadać?!


Każdy krok w wykonaniu ciasta należał do dzieci, również wykładanie herbatników do foremki i rozprowadzenie na nich słodkiej masy. Dzieciaki były szczęśliwe, że wszystko mogą zrobić samodzielnie!


 Teraz każde ciacho mogło trafić do lodówki, a dzieciaki miały zająć się robieniem klopsików.

Przyznam, że w niektórych małych oczach widziałam przerażenie na myśl o wyrabianiu surowego mielonego mięsa. Jednak strach minął, gdy tylko okazało się, że ta czynność jest całkiem przyjemna.
Muszę przyznać z nieskrywaną dumą, że z mielonym mięsem moja córka radzi sobie znacznie lepiej niż matka!

Od razu uspokajam rodziców, którzy obawiają się o to, że  jakieś dziecko poparzyło się podczas wrzucania klopsików na gorący bulion. W tej czynności pomagały panie prowadzące warsztaty. Nikt nie ucierpiał:)Klopsiki wyszły cudnie. Trafiły następnie na ugotowany makaron, zostały posypane serem i zapieczone w piekarniku. Niebo w gębie.

Wiecie co najbardziej ucieszyło moje dziecko? To, że porcje, które miała okazję robić, były tak duże (potwierdzam), że mogła zabrać swoje dania do domu i pochwalić się przed resztą domowników! To ogromna frajda dla dzieci i powód do dumy, że zrobiły coś samodzielnie od A do Z!


Art Cook to miejsce, które powstało dla dzieci i z myślą o nich. Jest tu smacznie, kolorowo i sympatycznie! Od samego przekroczenia progu czuć przyjemną atmosferę i burczenie w brzuchu. Miejsce to zostało założone przez Asię Maksymowicz, która słusznie zauważyła, że na dziecięcej mapie Łodzi brakuje miejsca, gdzie dzieciaki mogłyby rozwijać swoje zainteresowania kulinarne.  To tutaj mają szansę narodzić się światowe gwiazdy kuchni! 

Moja Zuza już nie może doczekać się kolejnych warsztatów. Widać, że poczuła dryg do gotowania, a co za tym idzie, pewnie będzie bardziej chętna do pomagania mi w domu. Nic tylko się cieszyć!

W Art Cook spędziłyśmy przemiły wieczór. Ja jako podglądacz, by stworzyć dla Was ten artykuł, a Zuza jako niezwykle aktywna uczestniczka. Dlaczego warto skorzystać  z warsztatów kulinarnych w Art Cook?

- Dziecko pozna i utrwali zasady zdrowego żywienia oraz nauczy się podstawowych zasad savoir – vivre 

- Takie zajęcia to jednocześnie powód dla dziecka do dumy i rozbudzanie jego wyobraźni

- To genialny sposób na niejadka. Gdy dziecko samodzielnie wykona potrawę, na pewno będzie chętne by jej spróbować.

- Wiele dzieciaków po emisji Master Chefa Juniora, zainteresowało się gotowaniem, a Art Cook, to idealne miejsce by pogłębiać swoją pasję, bez nadzoru rodziców.

- To możliwość nawiązania nowych znajomości.

- Dzieci mają okazję poznać potrawy z całego świata.

- Osobiście uważam, że to świetna odskocznia od typowych zajęć pozalekcyjnych. Dzieci chodzą na wiele różnych zajęć związanymi ze sportem lub z nauką. Tutaj można wyluzować i cieszyć się jedzeniem. Czy może być lepiej??
Oferta Art Cook

Studio Młodego Kucharza ma w swojej ofercie trzy opcje:

1. kurs gotowania w małych grupach 


Zajęcia są organizowanie w trzech grupach wiekowych. Wszystkie zajęcia odbywają się bez udziału rodziców.

I Grupa  4-6 lat

- zajęcia trwają godzinę
- dzieci uczą się podstawowych miar stosowanych w kuchni, co jest świetnym wstępem do nauki matematyki
- dzieciaki ćwiczą swoją wyobraźnię podczas gotowania i dekorowania potraw


Grupa II 7-9 lat

- zajęcia trwają 90 minut
- Podczas zajęć dzieci uczą się pracować z przepisem, poznają nowe smaki oraz nabierają sprawności w posługiwaniu się kuchennymi akcesoriami (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa)
-Poznają zasady zdrowego odżywiania, odbywają „kulinarne podróże” oraz eksperymentują tworząc własne kompozycje smakowe.

Grupa III 10-12 lat

- Tutaj już uczestnicy w znacznie bardziej zaawansowany sposób korzystają z urządzeń kuchennych, uczą się także pracy zespołowej i podziału obowiązków. 
- Rozszerzają swoją wiedzę z zakresu historycznego i geograficznego pochodzenia potraw. 
 -  Podczas zajęć dzieci uczą się nie tylko interpretować przepisy, ale również fantazjować i samodzielnie tworzyć własne potrawy. 


Koszt karnetu na regularne zajęcia w najmłodszej grupie 4 – 6 lat wynosi 200 zł, a w pozostałych grupach 240 zł. Karnet ważny jest przez 6 tygodni i obejmuje:
  • udział w 4 zajęciach kursu gotowania
  • zakup wszystkich składników potrzebnych do gotowania
  • wodę dla uczestników zajęć
  • karty z realizowanymi podczas zajęć przepisami
 


2.  Przyjęcia okolicznościowe

Chcesz zapewnić dziecku oryginalną imprezę urodzinową? Art Cook to świetnie rozwiązanie!


Impreza zorganizowana w  Studio trwa 2 godziny. W czasie trwania przyjęcia dzieci przygotowują wspaniałą ucztę oraz biorą udział w różnego rodzaju grach i zabawach. W ramach imprezy zajmujemy się również przygotowaniem zaproszeń dla gości, zapewnieniem świeżych produktów i akcesoriów niezbędnych do przygotowania ustalonych wcześniej potraw oraz wyjątkowym wystrojem naszej kuchni. Uczestnicy przyjęcia mają zapewnioną wodę, świeże soki i owoce. 


3. Zajęcia dla szkół i przedszkoli
Bardzo cieszę się, że na mapie Łodzi powstało miejsce, gdzie dzieci mogą się kulinarnie wyżyć, cieszyć z jedzenia i  rozwijać swoje zdolności. Podczas zajęć widziałam uśmiech satysfakcji na buzi mojego dziecka i zdecydowanie nie ma nic lepszego niż poczucie, że zrobiło się coś samodzielnie. Miłe prowadzące, przyjemne, kolorowe wnętrze i przepyszne jedzenie to świetny pomysł na kreatywne zajęcie czasu naszego dziecka! My szczerze polecamy. Było pysznie i sympatycznie! Teraz czas, abyście Wy to sprawdzili!Łódź ul. Rewolucji 1905 r. 46 (lokal nr 3)

tel. 695 343 509 


Słyszeliście o tym miejscu? A może Wasze pociechy już miały okazję gotować a Art Cook? 

Podobne wpisy

0 komentarze