Mikołaj Golachowski, Mroux - Gęby, dzioby i nochale!

by - czwartek, grudnia 21, 2017

Kochamy zwierzęta, kochamy książki o zwierzętach. Uwielbiamy takie pozycje, dzięki, którym nasza wiedza staje się coraz większa! Dlatego też, totalnie oszalałyśmy na punkcie "Gęby, dzioby i nochale" od wydawnictwa Babaryba

 Najpierw poznałyśmy historię zadków, w totalnie odjechanej książce "Pupy, zadki i ogonki". 
 Tym razem bierzemy na tapetę drugą stronę zwierzaka, czyli jego pyszczek. A i one potrafią być fascynujące, o czym zaraz się sami przekonacie!

Autor książki, Mikołaj Golachowski jest doktorem nauk przyrodniczych, podróżnikiem, tłumaczem, a do tego wszystkiego jeszcze polarnikiem. Kiedy nie siedzi wśród śniegów i lodów, mieszka w Warszawie. Pisze wówczas o zwierzętach i ochronie przyrody. Na dodatek potrafi o swojej pasji opowiadać w niezwykle ciekawy i zabawny sposób. 

Wiecie na przykład, że
- gdy ponad 200 lat temu naukowcy odkryli dziobaka  byli przekonani, że ktoś dla wywołania sensacji pozszywał kilka różnych zwierząt?
-  wbrew popularnemu powiedzonku, dziób pingwina wcale się nie zgina, za to jego zęby rosną na języku?
- gdy na świat wykluwają się  małe warany, czym prędzej zmykają na drzewo, by nie pożarła ich własna mama?

To wszystko jest takie fascynujące!

Książka składa się z 30 rozdziałów, opowiadających o fascynujących pyszczkach, dziobach i nochalach zwierzaków. Mikołaj Golachowski, przystosował język do młodego czytelnika, a wszystkie historie opowiada w sposób bardzo żartobliwy i lekki. Nic dziwnego, że dzieci chłoną te fakty niczym gąbka!

Dodajcie do tego cudownie urocze rysunku Mroux i macie książkę doskonałą - inspirującą i totalnie niesztampową! To zdecydowanie kochamy!

Jeśli jeszcze nie znacie tej książki, pokazujemy Wam kilka zdjęć z jej środka. Na pewno Was zachęcą! 


 
 A wasze dzieci lubią książki o zwierzakach? Mają swoją ulubioną??

Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu

 

Podobne wpisy

0 komentarze