5 rzeczy, za które lubię jesień

by - niedziela, września 24, 2017


Kto miał nadzieję na złotą polską jesień, ten chyba może już pożegnać się z marzeniami. Za oknem deszcz, wiatr, szaro, buro i ponuro. Przyznaję się bez bicia jesień nie jest moją ulubioną porą roku. Zawsze jednak we wszystkim staram się szukać pozytywów, także w jesieni. Oto pięć powodów, dla których jestem w stanie spojrzeć na tą porę roku nieco bardziej pochlebnie… A WY za co lubicie jesień?

1. Grzyby
Uwielbiam grzyby. Kocham je zbierać, obierać, jeść, wąchać, patrzeć na nie! Ten rok jest bardzo urodzajny, co widać na zalewających FB zdjęciach. Prawdziwki i podgrzybki wylewają się ludziom ze skrzynek, wiader, koszyczków. Moi rodzice również mieli szczęście i zaopatrzyli naszą rodzinkę w maaaasę cudownych grzybków! Nie mogło być lepiej. Pod jaką postacią najbardziej lubisz grzyby?2.   Ciepłe swetry

Kocham lato, za brak kurtek, topornych butów i całej reszty asortymentu. Jednak całym sercem kocham ciepłe swetry, w których mogę się schować i czuć komfortowo. Nadal na topie jest oversize, co bardzo mnie cieszy. Upatrzyłam już kilka ciekawych typów w sieciówkach.

 Pull&Bear -----> KLIK Denley -----> KLIK


 reserved ----> KLIK


3.   Długie wieczory w książką i gorącą herbatąJako matka mogę powiedzieć, że ilość obowiązków sprawia, że nawet najdłuższy wieczór nie jest wystarczający, by zrobić wszystko co mam zaplanowane i na dodatek pogrążyć się w lekturze. Zazwyczaj, gdy zdążę już sobie zrobić pyszną, owocową herbatę i nakryć się kocem, przebudza się Michalina. Tym bardziej cieszą te chwilę, gdy jednak uda mi się spędzić na przyjemnej lekturze dłużej niż 15 minut.

4.   Orzechy włoskieOd dziecka czekałam na wrzesień i pierwsze orzechy na drzewie przy naszym domu. Z biegiem lat w tym temacie nic się nie zmieniło, tak samo kocham młode orzechy włoskie, które wcale nie są w środku brązowe, lecz białe i mają lekko słodkawy smak, którego nie da się porównać z niczym innym.5.   Kolorowe liścieNiedługo spadną i zaczniemy czuć w powietrzu zimę. Cieszmy się nimi póki są jeszcze na drzewach i cieszą oczy. Swoją drogą uwielbiam wykorzystywać kolorowe liście jako element prac plastycznych z moimi uczniami. Za nami listeczkowy jeżyk, a wiele pomysłów jeszcze w mojej głowie.
A Ty lubisz jesień? Za co w szczególności?


P.S Od razu mówię, zimy nienawidzę! Nie potrafię znaleźć w niej chyba żadnego pozytywu, oczywiście oprócz Świąt Bożego Narodzenia….

Podobne wpisy

0 komentarze