Zaktualizuj się! Czyli nietypowy poradnik "Ja Wersja 2.0" recenzja

by - piątek, lipca 07, 2017Każdy z nas ma mocne i słabe strony. Na pewno nie raz wstajesz z łóżka z postanowieniem „To ten dzień! Zmienię swoje życie!”, ale zapał znika tak samo szybko jak się pojawił… Jest tak? Jeśli znajdziesz 10 minut dziennie przez 80 kolejnych dni, być może poradnik „Ja wersja 2.0” pomoże Ci stać się szczęśliwszym i bardziej kreatywnym człowiekiem…
Być może niektórzy z Was kojarzą autorkę poradnika, Annę Gruszczyńską… Niecały rok temu Ania, autorka bloga Wilczogłodna, wydała interaktywny poradnik „To nie jest dieta”, w którym pokazywała chcącym schudnąć jak zrobić to mądrze i w taki sposób, by efekt utrzymał się przez długi czas. Wiem, że wiele osób dzięki temu programowi zgubiło zbędne kilogramy, mimo, że wcześniejsze próby diet, motywacji zdawały się na nic. Tym razem Ania chce przeprogramować naszą głowę. W jaki sposób?Cała książka na pewno ma wiele wspólnego z Twoim smartfonem. Tutaj także mamy kilka aplikacji, które należy zaktualizować by działały poprawnie i były kompatybilne z całym systemem (czyt. Tobą). Jakie umiejętności, składniki osobowości masz szansę podrasować dzięki książce?

- szczęście i efektywność
- relacje z innymi
- komunikacja
- dbałość o ciało
- harmonia i spokój ducha
- przedsiębiorczość i finanse
- kreatywność


Potrzeba 80 dni, w ciągu których poświęcisz około 10-15 minut na wykonanie zadań przygotowanych przez autorkę. Przyznam szczerze, że na początku podchodziłam do tego poradnika dosyć sceptycznie, jednak fakt, że odbiorca musi zaangażować się w zadania, dać coś od siebie, a nie tylko brać od autora, sprawia, że plan aktualizacji ma o wiele większe szansę powodzenia niż tradycyjne poradniki ze „złotymi radami”

Ale po kolei…

Każdy dzień, a więc każdy krok naszej aktualizacji to inne zadanie, a czasem po prostu krótki motywujący tekst od autorki, odnoszący się do jednej z umiejętności, które kształtujemy. Anna Gruszczyńska radzi w książce m.in:
-jak rozmawiać ze sobą
- jak przeprowadzić detoks cukrowy
- jak zacząć ćwiczyć
- na czym polega metoda małych kroków

Zadania, które autorka przygotowała dla czytelnika, są bardzo zróżnicowane, ale łączy je to, że wymagają zaangażowania oraz pomysłowości. Bardzo fajną, acz drobną rzeczą jest to, że na koniec każdego dnia należy wpisać, co przydarzyło nam się pozytywnego. To inspiracja do tego, by zauważać drobne przyjemności, by cieszyć się nawet tym, że zupa nam dziś wyszła wyjątkowo dobra!

80 dni na zmiany to sporo czasu. Tak naprawdę wszystko leży w naszej głowie, to, czy aktualizacja przebiegnie poprawnie zależy od nas samych. Anna Gruszczyńska systematyzuje pwne informacje i skłania nas do przemyśleń na temat naszych relacji z innymi, przedsiębiorczości oraz komunikacji. Daje impuls, na który my albo zareagujemy, albo nie.
Uważam, że „Ja wersja 2.0” to świetna propozycja dla osób, które nie znoszą typowych poradników, gdzie autor sypie złotymi radami jak z rękawa, ale z ich przystosowaniem do naszego życia jest już nieco gorzej i trudniej. Każdemu czasem przyda się update, prawda?

Co myślicie o takiej formie poradnika? Uważacie, że byłabym Wam przydatna? Jaką aplikację w swojej głowie, najchętniej byście zaktualizowali?

Za egzemplarz książki dziękuje księgarni zdrowepodejscie.pl

Podobne wpisy

0 komentarze