Kasia Jacobson - "Znajdź nas! Woda, łąka i las" recenzja

by - niedziela, czerwca 04, 2017Wiecie pewnie, że jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej uczę wszystkiego (no prawie): jestem panią od polskiego, matematyki, muzyki, plastyki…. Jednak najbardziej lubię edukację przyrodniczą. Uwielbiam opowiadać dzieciakom o zwierzętach, roślinach, innych krajach… Dlatego też oszalałam ze szczęścia, gdy rodzinne wydawictwo Jacobsony przysłało do mnie cudowną książkę „Znajdź nas! Woda, łąka i las”.  Sami zobaczcie tą genialną publikację w sam raz na lato zresztą!

 

 


Po pierwszym szybkim przejrzeniu tej książki na pewno zauważycie całą masę zwierząt i roślin. To wszystko polskie, rodzime gatunki. Każda strona to plątanina danego kwiatka lub ptaszka, ale…. Ale wśród nich sprawne oko dziecka lub rodzica ma za zadanie odszukać jeden z ukrytych gatunków. Czasem zadanie jest całkiem proste, a czasem potrzeba dłuuuugiego czasu by odnaleźć naszą zgubę!


Kasia Jacobson pomysłodawczyni książki, znana być może jest Wam jako twórca cudownej serii memo o polskiej przyrodzie. Książka, którą mam okazję Wam dzisiaj zaprezentować jest uzupełnieniem znanej i lubianej przez dzieciaki gry. 


Wiecie co w tym wszystkim jest najlepsze? A to, że ta książka łączy pokolenia. Zachwyca nie tylko dzieci, ale również rodziców i dziadków (sprawdzone na naszej rodzince). Każdy próbuje znaleźć jak najwięcej ukrytych zwierzaków i roślin. Gdy już uda Wam się odnaleźć wszystkie ukryte gatunki można bawić się do woli np. w liczenie, szukanie różnic – ogranicza Was tylko własna wyobraźnia.

Piękne, wielkie ilustracje wykonane kredkami ołówkowymi (tak moi drodzy, dobrze przeczytaliście), wykonane przez nieziemsko uzdolnionego Roberta Dzwonkowskiego zachwycają bogactwem barw i detali.  Jestem szczerze zakochana w tej publikacji.Nauka przez zabawę, czyli w pedagogice nauczanie metodami aktywizującymi, to najtrwalsza forma zdobywania wiedzy (naukowo udowodnione). Ta książka to idealny przykład! Na samym końcu publikacji znajdziecie ciekawe, krótkie opisy każdego gatunku, zapewniam, że informacje w lot zapadną w Waszej i dziecięcej pamięci. Czy to nie genialne?

W ramach projektu ukazały się również pięknie wydane kartki pocztowe z wizerunkami 6 książkowych bohaterów: wyki ptasiej, dębu szypułkowego, kawki zwyczajnej, żuka gnojowego, cisu pospolitego, modraszka ariona. Książka wraz z kartką będą wyjątkowym prezentem na każdą okoliczność. Po oprawieniu nawet w najprostszą ramkę, kartki mogą być również oryginalną ozdobą każdego wnętrza.

We wrześniu wracam do pracy! I jestem pewna, że jak najszybciej postaram się wykorzystać „Znajdź nas” w czasie zajęć. Jestem pewna, że również moja szkolna gromadka połknie bakcyla i zacznie szukać ukrytych gatunków polskiej fauny i flory.

Jeśli Wasze dzieci mają już wszystko (Lego, kucyki, wszelkie planszówki, Play Station) i nie wiecie jak sprawić im radość, to biegnijcie do księgarni po „Znajdź nas!”. Genialna zabawa gwarantowana!
Za egzemplarz tej cudownej, kreatywnej książki gorąco dziękujemy Kasi Jacobson i całemu jej wydawnictwu! 

Egzemplarz do nabycia TUTAJ


A jak Wam podoba się książka i cały pomysł? A może macie już własny egzemplarz "Znajdź nas!"?


 

Podobne wpisy

0 komentarze