Poznajemy wiosenną przyrodę z Siedmiorogiem!

by - czwartek, maja 26, 2016

Niedługo lato! My z Zuzą jeszcze skupiłyśmy się na wiośnie i dokładnym poznaniu tej pięknej pory roku. Dlatego też sięgnęłyśmy po niepozorną, ale bardzo wartościową książeczkę "Głos przyrody - wiosna"


Wiosna to zdecydowanie moja ulubiona pora roku. Przyroda budzi się do życia po zimie, jest zielono i pogoda taka w sam raz. Tak, wiosna jest cudowna!

Książeczka, którą dzisiaj Wam polecimy jest podzielona na trzy części:Przedwiośnie, Pierwiośnie i Pełnię Wiosny. Każda z tych części dokładnie opisuje zmiany zachodzące w przyrodzie w czasie jej trwania.


W książce znajdziemy cudowne ilustracje, bardzo wiernie oddające rzeczywisty wygląd zwierząt i roślin.

W każdej z trzech wyżej opisanych części mały czytelnik znajdzie między innymi wiosenne opowieści, treści ekologiczne, dobre obyczaje (czyli savoir vivre małego przyrodnika). Ponadto znajdziemy tu istotne informacje na temat przesadzania roślin doniczkowych, instrukcje robienia karmnika czy instrukcję korzystania z kalendarza pogody. Wszystko to wiele nauczy nie tylko nasze dzieci, ale i nas. Uwierzcie! Wiele z informacji było dla mnie zupełną nowością i chętnie wykorzystam je po powrocie do pracy w szkole, na lekcjach edukacji przyrodniczej.

Mnie w książce szczególnie urzekły ilustracje ptaków, z których odróżnianiem dzieci i dorośli mają nie lada problem. Nie raz na pewno ta mała książeczka pomoże nam rozpoznać skrzydlatego przyjaciela spotkanego podczas wiosennego spacerku!


Nie myślcie jednak, że ta książka jedynie uczy. Jest też element zabawy. W niektórych miejscach w książce znajdziemy "kącik chochlika", czyli strony gdzie czekają na nas zabawne wierszyki i przyrodnicze zagadki!Jeśli Wasze dziecko kocha zwierzęta, lubi przebywać na świeżym powietrzu i pragnie poznawać nowe wiadomości o polskiej przyrodzie "Głos przyrody" to pozycja obowiązkowa w Waszej biblioteczce!

My korzystając z pięknej pogody zaczytujemy się na świeżym powietrzu, a nuż zauważymy jakiegoś zwierzaka z ksiażeczki?!

 rodzaj: dla dzieci
ilość stron 96
wydawnictwo: Siedmioróg

książeczka do kupienia TU

Za możliwość przedstawienia Wam tej publikacji ja i Zuzka dziękujemy wydawnictwu

 

Podobne wpisy

0 komentarze