"Biedronka Fionka. Kuzynki Mrówki Podkówki"

by - piątek, maja 20, 2016

Postanowiłam zacząć zbierać biblioteczkę dla Michasi. "Biedronka Fionka" to cykl kilku uroczych książeczek dla małych dzieci. My zaczęłyśmy od "Kuzynek Mrówki Podkówki". Uwielbiam książki dla dzieci! Kocham ten lekki język, pouczające treści i cudowne ilustracje.  Taka jest właśnie seria o Biedronce Fionce. To seria książeczek wydawnictwa Siedmioróg, przeznaczona dla małych dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

 Tym razem Biedronka Fionka wybiera się na nocowanie do swojej mrówczej przyjaciółki Podkówki. Jest przekonana, że będzie się u niej świetnie bawić. Na miejscu okazuje się, że u Podkówki jest cała masa ich kuzynek, które zamiast zabawy zdecydowanie wolą pracę. Jak reaguje na to nasza urocza Biedroneczka? Nie stroi fochów, tylko dzielnie pomaga pracowitym mróweczkom. Po pracy mrówki mają ochotę na zabawę, ale nasza bohaterka jest tak zmęczona, że zasypia... Biedronka podczas tej przygody przekonuje się, że mrówki to pracowite i niezwykle silne stworzonka, a ciężka praca potrafi porządnie zmęczyć.

Książeczka, którą dzisiaj Wam przedstawiam to 16 stron lekkiej i przyjemnej opowieści, napisanej na wpół wierszowanym tekstem.  Jest to idealna książeczka dla maluszków, bo na każdej ze stron tekstu jest niewiele, a dopełnieniem treści są przepiękne, wyraźnie i kolorowe ilustracje.

Ten owadzi świat przekazuje dziecku ważną naukę: praca popłaca, jest może i męcząca, ale potrafi dać wiele satysfakcji!
Tak jak pisałam przed chwilą na szczególną uwagę zasługują ilustracje, które z całą pewnością pokochają  wszystkie dziewczynki! Owadzie bohaterki są bardzo dziewczęce i urocze.

"Biedronka Fionka" to idealna książka na dobranoc. Jest krótka i treściwa. Po takiej opowieści każdy przedszkolak będzie miał kolorowe sny!

Przygody Biedronki Fionki  możecie kupić TU

Za książkę dziękujemy wydawnictwu:
 
 

Podobne wpisy

1 komentarze