15 cudów świata - Kolorowanki i zadania dla dzieci i rodziców

by - wtorek, maja 03, 2016Tym razem wyruszyłyśmy z Zuzią w podróż podczas której, poznałyśmy historie 15 cudów świata. Powiecie "Jak to piętnastu?" - A, no tak! Książka prezentuje 7 cudów świata ze starożytności oraz 8 z 21 miejsc uznanych za cuda świata nowożytnego... No to zaczynamy!


 Swoją historię z cudami świata młody czytelnik (ale również rodzic) poznaje z trzema przewodnikami: Henryczkiem Historyczkiem, Jerzym Bajkierzym i Panną Kolorowanką. Cała trójka przenosi się w czasie za pomocą tajemniczego wehikułu czasu. Z naszymi kompanami zobaczymy i poznamy lepiej takie miejsca jak: Piramida Cheopsa, Kolos Rodyjski, Koloseum, Wielki Mur Chiński czy Hagia Sophia w Konstantynopolu. To wyprawa po całym świecie - idealna opcja na majówkę, prawda?

Szczególnie należy docenić w książce to, że nie podaje dzieciakom suchych faktów, które najczęściej wpadają jednym uchem, a wypadają drugim. Autorka książki przemyca informacje w krótkich i niejednokrotnie zabawnych historyjkach. Poza tym trójka naszych przewodników to bardzo ciekawe osobowości, co dodatkowo przekonuje dzieciaki do zabawy z cudami świata.


Wydawnictwo Siedmioróg zasugerowało orientacyjny wiek czytelnika od 4 do 99 lat. I rzeczywiście, czterolatek na pewno polubi zabawne historyjki, a dorosły doceni mądrość książki i chętnie posłucha cennych informacji o znanych budowlach.

Kolorowanki zawarte w książeczce są dosyć trudne, na pewno przypadną do gustu fanom kolorowanek dla dorosłych. Może to dobry pomysł, by pomóc dzieciom w kolorowaniu i spędzić czas razem? Mimo tych rozbudowanych ilustracji moja siedmiolatka z zapałem kolorowała, nawet dwustronnicową kolorowankę Piramidy Cheopsa.


Polecamy tą książeczkę wszystkim dzieciakom ciekawym świata i rodzicom, którzy chcą zainteresować czymś nowym swoje pociechy. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Zabawa i nauka w jednym, to to co rodzice powinni docenić w tej publikacji!


Za książce dziękujemy wydawnictwu

książeczkę tą i inne możecie kupić TUTAJrodzaj: dla dzieci/ kolorowanki
wydawnictwo: Siedmioróg
autor: Anne de Kersaint
ilość stron: 52 

Podobne wpisy

7 komentarze