Feluś i Gucio się nie nudzą

by - poniedziałek, września 25, 2023

 

Czy Wasze dzieci znają pojęcie nudy? Mi coraz częściej zdarza się słyszeć od mojej ośmiolatki: "Mamoooooo, nudzi mi się". Zawsze wtedy mówię jej, że jako dziecko nigdy się nie nudziłam, że razem z innymi dziećmi z okolicy wymyślaliśmy przeróżne zabawy, by zapewnić sobie rozrywkę. Bohaterzy najnowszej książki Katarzyny Kozłowskiej też się nie nudzą!

Dzieciaki zawsze były dla mnie tworem nieodgadnionym. Jako nauczycielka niby dużo o nich wiem, znam ich naturę, ale cały czas potrafią zadziwić mnie swoją kreatywnością i niezwykłą wyobraźnią, która niestety z przykrością stwierdzam z wiekiem zanika. A szkoda!

 

Felusia i Gucia dobrze znają już dzieci w polskich domach z poprzednich części serii takich jak: "Feluś i Gucio idą do przedszkola", czy "Feluś i Gucio poznają emocje". Ten mały brzdąc genialne tłumaczy świat najmłodszym. Tym razem pokazuje jak spędza wolny czas i jak w prosty sposób wymyśla sobie zabawy. 


To inspirująca książka, która w prosty sposób może przekonać nawet najbardziej znudzone dziecko, że wystarczy patyk czy zwykły kamyk, by wymyślić szaloną i angażującą zabawę, przy której najbardziej szary dzień stanie się fascynujący. Do dziecka przemówi nie tylko prosty język i bohater w podobnym wieku, ale również piękne, kolorowe ilustrację, które najzwyczajniej cieszą oko.

  

Post powstał we współpracy z wyd. Nasza Księgarnia

Podobne wpisy

0 komentarze