'Kocie ścieżki. Skandynawia i Finlandia'

by - wtorek, lutego 21, 2023

Lubicie podróże? Ja bardzo! Wśród moich podróżniczych marzeń nadal pozostaje Skandynawia i dlatego też zawsze chętnie sięgam po książki z ciekawostkami na temat tego regionu świata. Również książki przeznaczone dla dzieci! Dałam się porwać uroczemu kotkowi w podróż po chłodnej, acz urzekającej Skandynawii. 

 Jeśli już mieliście w dłoniach poprzednią i jednocześnie pierwszą część serii Kocie Ścieżki, to wiecie czego możecie się spodziewać. Jeśli zaś nie mieliście pojęcia o tych perełkach od Mamania, to zobaczcie jakim cudem jest pokazywana dziś przeze mnie książka. Ci, którzy mnie znają, wiedzą dobrze jak kocham książki z ciekawostkami! 
 
Kocie ścieżki to całe morze ciekawostek. To Skandynawia zamknięta w pigułce i to takiej, którą z powodzeniem przełkną też dzieciaki. Czemu? Na pewno dzięki sympatycznemu kociakowi, który towarzyszy nam na każdym kolejnym etapie naszej podróży. W książce na przemian przeplatają się informacje dotyczące Finlandii, Norwegii, Szwecji oraz Danii. Całość podzielona jest tematycznie na krótkie i bogato ilustrowane rozdziały, z których dowiemy się np. więcej na temat tajemniczych trolli, moich ukochanych Muminków, czy walecznych Wikingów. Mnóstwo tutaj absolutnie unikalnych ciekawostek  o kulturze czy kuchni tego regionu Europy. 
 
Ta książka jest naprawdę niesamowita i daje tak ogromny zastrzyk wiedzy! Z tyloma ciekawostkami z pewnością zarówno Wy jak i Wasze pociechy nie raz zabłysną w towarzystwie! 
 
Post powstał we współpracy z wyd. Mamania
  

 

Podobne wpisy

0 komentarze