'Opowieści o miastach i miasteczkach'

by - piątek, listopada 04, 2022


 Dziś zabieram Was w długą podróż. Odwiedzimy wiele cudownych miast - tych mniejszych i większych, znanych i takich, o których nie mówi się wyjątkowo często. Poznamy różne kultury, zabytki i zwyczaje. Jeśli jesteście gotowi, zaczynamy naszą podróż palcem po mapie!

Po miastach i miasteczkach na całym globie wybierzemy się w podróż z dwójką sympatycznych zwierzaków: Kurką Klarą i Kozłem Piotrem. Ta dwójka naprawdę uwielbia podróżowanie i wiedzę potrafi przekazać jak nikt inny. Lista miejsc do odwiedzenia jest naprawdę długa. Zresztą zobaczcie sami!


Już na pewno zauważyliście, że niektóre z miast na liście są naprawdę niezbyt popularne. I właśnie to mnie najbardziej cieszy! Genialnie, że autorzy książki postawili na odkrywanie mniej znanych miejsc! Dzięki temu na pewno niejedna rodzina zdecyduje się na wyjazd w totalnie nieoczekiwanym kierunku! Każda rozkładówka to kolejne miasto, śliczne, kolorowe ilustracje i masa wiedzy geograficznej i nie tylko!  I tak oto dowiecie się jakie miasto od stuleci słynie z handlu diamentami, gdzie odwiedzicie niezwykłe muzeum perfum, a gdzie znajdziecie zachwycające skalne domy! Ciekawostek są tu setki, ponadto dwójka naszych przewodników podaje je w ciekawej i humorystycznej formie, co zachęca dzieciaki do wspólnej lektury! My polecamy również połączyć lekturę z szukaniem tych miejsc na mapie - powstanie z tego cudowna lekcja geografii!

Muszę Wam przyznać, że dawno żadna książka mnie tak nie zachwyciła. Tak, jak już wcześniej wspomniałam, cieszę się, że lista pełna jest miast mało znanych, a jednak wartych poznania! Idealny pomysł na prezent!
Post powstał we współpracy z wydawnictem Adamada

Podobne wpisy

0 komentarze