Gry edukacyjne - świetna rodzinna zabawa

by - czwartek, listopada 03, 2022

 

Cenię sobie chwile spędzone na wspólnej zabawie. Od zawsze uwielbiałam spędzać czas z moimi dziećmi. Wspólna zabawa, gry wzmacniają naszą więź i dają radość zarówno mi, jak i dziewczynkom. Jeśli czasem zaglądacie na bloga, to wiecie z pewnością. że mamy ogromną słabość do wszelakich planszówek i gier edukacyjnych. Dzisiaj mamy ogromną przyjemność pokazać Wam dwie nowości ze sklepu zabawkowego WielcyMalcy, które mieliśmy okazję przetestować w ostatnim czasie!

Choć trudno w to uwierzyć za oknami mamy już listopad. Chyba każdy dorosły czuje na plecach dreszcz na myśl o powoli zbliżającej się Gwiazdce i widmie kupna prezentów. Nie wiem, jak Wy. ale mnie kupowanie prezentów stresuje. Tak bardzo zależy mi na zadowoleniu obdarowanej osoby, szczególnie dzieci z najbliższej rodziny. Coraz częściej zaczynam myśleć o prezentach bożonarodzeniowych dużo wcześniej, właśnie po to, by mieć czas na zastanowienie i znalezienie prawdziwych perełek. W tym roku sprawa nieco się ułatwiła, a to właśnie dzięki dwóm zabawkom, które okazały się nie tylko genialną zabawą dla najmłodszych, ale również są świetną alternatywą dla plastikowych zabawek. 

Czy kolorowe drewniane klocki potrafią zająć siedmiolatkę? Zdecydowanie! Na pewno każdy z Was kojarzy kultową grę Jenga. Na bazie tego pomysłu powstała Wieża Kurki. Układamy wieżę z kolorowych klocków kurek, następnie rzucamy kostką. Kostka wskaże kolor klocka, jaki musimy umiejętnie wyciągnąć z naszej wieży i ułożyć na jej szczycie, by ta się nie zawaliła. Na początku jest łatwo, ale z czasem trzeba się nieźle nagimnastykować! Zabawka zawiera 51 klocków z wizerunkami kurek, 1 kostkę, 10 kart, instrukcję w języku polskim oraz angielskim, opisującą warianty zabaw. Produkt został wykonany z wysokiej jakości, trwałego drewna, plastiku oraz magnesów z użyciem bezpiecznych, nieuczulających barwników.
 
Muszę Wam przyznać, że gra w kurki jest ostatnio naszym codziennych obowiązkiem! Moja Michasia nie pójdzie spać bez przynajmniej jednej rozgrywki. Gra genialnie ćwiczy koncentrację, dokładność i motorykę małą. Jeśli macie w domu przedszkolaka, to teraz prawdziwy hit! Łowienie rybek to będzie niesamowita przygoda, usprawniająca małe rączki Twojej pociechy! W uroczym "wiklinowym" koszyczku czekają dwie wędki, materiałowa imitacja stawu/morza, drewniane wodne zwierzaki z magnesami. Zabawa polega na chwyceniu wędki i spokojnym, precyzyjnym łowieniu rybek z drewnianego pudełka. Wygrywa gracz, który uzbiera więcej rybek. Chociaż dla mojej siedmiolatki ta gra okazała się bardzo prosta, to i tak chętnie konkurowała ze mną i starszą siostrą w walce o tytuł Wędkarza Roku! Jak się pewnie domyślacie, sromotnie przegrałam!Jeśli cenicie sobie ekologiczne zabawki i jakość ich wykonania, koniecznie zajrzyjcie do sklepu WielcyMalcy. Czeka tam jeszcze więcej ciekawych i kreatywnych produktów dla dzieci. 


Post zrealizowany we współpracy z https://wielcymalcy.pl/

Podobne wpisy

0 komentarze