Nieoficjalna książka kucharska Harry'ego Pottera

by - piątek, listopada 11, 2022Dziś gratka dla każdego Potterhead'a. "Nieoficjalna książka kucharska Harry'ego Pottera" to nie  tylko książka kipiąca od przepisów inspirowanych uniwersum Pottera, ale również niezwykle pięknie wydana publikacja! Jest idealna!

To inspirujące, że od ponad dwudziestu lat Harry Potter nadal jest ukochanym bohaterem literackim dzieci i dorosłych. Młody czarodziej trafia do serc i zostaje w nich już na zawsze! Gdy tylko dowiedziałam się, że wydawnictwo ZNAK zamierza wydać to cudeńko, musiałam je mieć u siebie na półce. Rzeczywistość przeszła moja najśmielsze oczekiwania. Ta okładka, te piękne strony, grafika - wszystko jest perfekcyjne!

Książka zawiera aż 200 przepisów! Przepisy zostały posortowane rozdziałami ze względu na charakter dania i tematykę. Spójrzcie sami na tytuły poszczególnych rozdziałów:
 
1. Dobre jedzenie z podłymi krewnymi
2. Uliczne rozkosze podniebienia
3. Przysmaki z pociągu
4. Przepisy olbrzymów i skrzatów
5. Specjalności szefowej kuchni
6. Śniadanie przed lekcjami
7. Obiady i kolacje we wspólnej jadalni
8. Szkolne desery i przekąski
9. Świąteczna wyżerka
10. Smakołyki z wioski

Przepisy są często opatrzone wstępami z nawiązaniem do treści książek o Harrym. Znajdziemy tu zarówno bardzo proste i intuicyjne przepisy, jak i dania wymagające większej wprawy w sztuce kulinarnej. Nieważne na jakie danie się zdecydujecie, opisy przeprowadzą Was przez każdy etap przygotowania smakołyku i to też mnie urzekło w tej magicznej książce! 

Tak, jak wspomniałam Wam już wcześniej książka jest cudnie wydana. Ma grubsze i milutkie w dotyku strony, piękną oprawę graficzną, a okładka wygląda niczym książka z zaklęciami! Według mnie "Nieoficjalna książka kucharska Harry'ego Pottera" jest idealnym pomysłem na prezent świąteczny dla wielbiciela książek J.K. Rowling. Dzięki przepisom przygotujecie takie smakołyki jak: Ciastka z Eliksirem Słodkiego Snu, Czekoladowe Żaby, czy Wiśniowy tort od Hermiony! Pychotka!
Post powstał we współpracy z Wydawnictwem Znak

Podobne wpisy

0 komentarze