'Zapachy, czyli dlaczego wszystko pachnie'

by - środa, października 26, 2022

 

Każdy z nas ma ukochane zapachy. Ja uwielbiam zapach świeżo skoszonej trawy i aromat świątecznych pierniczków. Cały świat pachnie, niektóre zapachy nas zachęcają inne odstraszają. Świat dookoła jest różnorodny i to jest właśnie najcudowniejsze. Dziś zapraszam Was więc na przygodę w krainie zapachów!

"Zapachy" to kolejna część serii popularnonaukowych książek od Naszej Księgarni. Nie tak dawno temu zachwycałam się "W deszczu" i "Po ciemku". Seria autorstwa Moniki Utnik to perełka! Najnowsza jej zapachowa odsłona poraża dopracowaniem, szatą graficzną i ilością ciekawostek. Zachwyca mnie to, że z tematów takich jak ciemność, deszcz, czy zapachy można wycisnąć aż tyle!
 
Książka ma duży, wygodny format i na dodatek cudowne, kolorowe ilustracje. Każdy fan polskiej ilustracji dla dzieci zapieje z zachwytu. A wracając do meritum, ileż dobrego można wyciągnąć z zapachów. Dosłownie. Okazuje się, że do dziś o zapachach nie wiedziałam nic! Książka kipi wiedzą na temat pamięci zapachowej, nosów, zapachów zwierząt, roślin i ludzi.  

Jakie zwierzęta używają węchu przy wyborze partnera? Jak wygląda praca perfumiarza? Czym pachnie czystość? Jak wykorzystywane są zapachy w marketingu? Na te i dziesiątki innych pytań uzyskacie odpowiedź dzięki tej inspirującej książce!

Post powstał we współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia

Podobne wpisy

0 komentarze