Atlas syren

by - wtorek, października 11, 2022

 

Czy syreny naprawdę istnieją? Te mityczne stworzenia od wieków są wielką zagadką i pobudzają ludzką wyobraźnię. Jeśli ciekawi Was ich historia, to dzisiejsza polecajka na pewno zwróci Waszą uwagę!

Jako dziecko kochałam disneyowską "Małą syrenkę". Postać Arielki była dla mnie fascynująca. Potem poznałam legendę o naszej, polskiej, warszawskiej syrence. Na pewno jednak nie spodziewałam się tego, że postać syreny występuje w wierzeniach, legendach i literaturze na niemal całym globie. "Atlas syren" uświadomił mi jak niewiele wiedziałam o tych pół rybach, pół ludziach. 

 Każdy rozdział książki to inny kontynent. Mamy więc oprócz syren szybkie przypomnienie z geografii, co przy okazji fajnie kataloguje naszą wiedzę. Przy okazji czytania dowiecie się całej masy ciekawostek o syrenach, poznacie niezwykłe legendy z tymi stworzeniami w roli głównej (dorośli na pewno będą zaskoczeni jak wiele o syrenach do tej pory nie wiedzieli). Dodatkowo "Atlas syren" to po prostu pięknie ilustrowana książka, a takie zawsze warto mieć na swojej półce!

Post powstał we współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia


Podobne wpisy

0 komentarze