'W deszczu'

by - czwartek, lipca 28, 2022

 


 Lubicie deszczowe dni? Ja przyznam, że niespecjalnie. Nie można jednak zaprzeczyć, że w deszczu jest coś niezwykłego. Pozwala rosnąć roślinom, dzięki niemu zachodzi zjawisko tęczy i ten cudowny zapach ziemi, który unosi się dookoła po ulewie lub burzy. "W deszczu" to kolejna popularnonaukowa, kolorowa i genialna książka od Naszej Księgarni, która zawitała na naszych półkach!

Chyba nikt na co dzień nie rozmyśla specjalnie o deszczu. To naturalne zjawisko, a mimo wszystko można o nim opowiadać przeróżne historie, co udowodniła Monika Utnik, autorka "W deszczu". Wiecie na pewno jak ogromną miłością darzę wszelkie książki z ciekawostkami na różne tematy. Nic więc dziwnego, że ta deszczowa nowość spełniła moje oczekiwania. Tutaj aż roi się od ciekawych i zupełnie dla mnie nowych informacji, ale po kolei.

"W deszczu" to książka opowiadająca nie tylko o opadach, ale również o wszystkim, co z deszczem choć odrobinę związane. Każda rozkładówka dotyczy innego tematu. Z tych najciekawszych, mamy tutaj na przykład bardzo ciekawy rozdział o deszczówce, kwaśnych deszczach, czy kaloszach! Dowiemy się skąd wzięły się te zabawne buty, a również jaka historia towarzyszyła wynalezieniu wycieraczek samochodowych! 

Mnie zainteresował również rozdział o tym, jak wiele literatura czerwie z deszczu. Mamy tutaj chociażby znaną na całym świecie Mary Poppins wraz ze swoją nieodłączną parasolką. Jest Baltazar Gąbka, czy Hatifnatowie z moich ukochanych Muminków. 

Cała książka jest naprawdę zachwycająca. Ilość ciekawostek plus kolorowa i jakże pozytywna szata graficzna sprawiają, że deszcz na pewno przestanie Wam się kojarzyć wyłącznie z nudnymi, długimi, jesiennymi popołudniami! Zawsze w czasie deszczu przecież można otworzyć książkę i udać się do cudownego świata literatury!
 Post powstał we współpracy z wyd. Nasza Księgarnia

 

 

 Podobne wpisy

0 komentarze