'Dlaczego orangutany nie lubią pasty do zębów?'

by - środa, sierpnia 17, 2022

 

Nie zliczę chyba ile razy pokazywałam Wam już tutaj cudowne książki dotykające problemów związanych z ekologią i edukacją globalną. Dziś czeka Was spotkanie z kolejną!

Orangutan i pasta do zębów, jaskółki i GPS, rowerzysta i niedźwiedzie polarne? Co mają ze sobą te na pozór inne zjawiska i rzeczy? Otóż okazuje się, że bardzo wiele, bo nasze codzienne malutkie wybory przynoszą ogólnoświatowe konsekwencje. Autorzy książki specjalnie zastosowali tak szalone zestawienia. Ma to zwrócić naszą uwagę i dać do myślenia, zarówno dzieciom, do których skierowana jest książka, jak i dorosłym!
 
Cała książka opiera się na dwunastu bardzo przewrotnych pytaniach, z których każde porusza osobny problem ekologiczny. Z książki dowiemy się na przykład wiele na temat przetwarzania odpadów, energii odnawialnej, czy globalnego ocieplenia. Jak zwykle w tego typu książkach, niezwykle doceniam przystępność przekazywanej wiedzy. Jest ona przedstawiona w postaci naprawdę fajnych i interesująco przedstawionych ciekawostek, bo pomaga dzieciakom w zrozumieniu złożonych problemów ekologicznych. Na dodatek cała książka jest niezwykle kolorowa, co na pewno dodatkowo zachęci dzieciaki do sięgnięcia po tą pozycję!
 
 
Post we współpracy z wyd. KROPKA


Podobne wpisy

0 komentarze