'12 dziecięcych wyzwań. Polscy autorzy o tym, jak poradzić sobie z problemami'

by - poniedziałek, listopada 22, 2021

 

Nieważne ile masz lat, życie zawsze stawia przed Tobą wyzwania. Czasem radzimy sobie z nimi natychmiast, innym razem potrzebujemy wsparcia. Współczesny świat stawia przed dziećmi i młodzieżą szczególnie trudne wyzwania takie jak, zaakceptowanie siebie, spojrzenie na własne odbicie w lustrze przychylnym okiem, czy odkrycie drzemiących w nas talentów. 

Kiedyś dorastanie było jakieś łatwiejsze. Mniejsza była presja rówieśnicza, jak i ta płynąca ze świata dorosłych. Obecnie dzieci coraz częściej i coraz wcześniej zaczynają nieświadomie brać udział w dziwnym wyścigu na bycie NAJ pod każdym względem. Ciężko ten wyścig wygrać bez wiary we własne siły, pasji, czy umiejętności współpracy. Naszą rolą jako dorosłych (rodziców, nauczycieli) jest zakorzenić w dzieciach umiejętność radzenia sobie z emocjami i sytuacjami problemowymi. Dziś mam niezwykłą przyjemność pokazać Wam książkę pełną inspiracji i historii, które dadzą dzieciakom gotowe rozwiązania życiowych problemów!

12 polskich autorów literatury dziecięcej (m.in. Beata Ostrowicka, Marcin Przewoźniak, Anna Onichimowska) stworzyło szereg historii, które przydarzyć się mogą każdemu, a które też przy okazji pokazują jak radzić sobie w problemowych sytuacjach. Mamy tutaj historię o rywalizacji, presji grupy, zagrożeniach w sieci czy tolerancji. Same ważne i potrzebne do obgadania tematy. Najlepsze w tej książce jest jednak to, że te historie są tak ciekawe i przystępnie opowiedziane, że dzieciaki pokochają je całym sercem! Tą książkę się najzwyczajniej w świecie pochłania! 

Uważam, że mimo ogromu świetnych książek, które każdego miesiąca trafiają na rynek wydawniczy, nadal brakuje przystępnych publikacji poruszających uniwersalne i ważne tematy i wzmacniających w dzieciakach wiarę we własne możliwości. Dlatego z całego serca polecam "12 dziecięcych wyzwań" dzieciom, rodzicom i nauczycielom, bo ta książka to czyste złoto!

Podobne wpisy

0 komentarze