Świąteczne nowości dla dzieci od Naszej Księgarni

by - niedziela, listopada 21, 2021

 

Za miesiąc święta, ulubiony okres w roku. Myślę, że śmiało możemy zacząć świąteczny spam książkowy! Dzisiaj aż dwie nowości od Naszej Księgarni: "Opowiem Ci mamo, o Świętym Mikołaju" oraz "Nowa praca Świętego Mikołaja".

Jeśli myśleliście, że o Świętym Mikołaju wiecie już absolutnie wszystko - prawdopodobnie jesteście w błędzie i przekonacie się o tym już za chwilę, gdy poznacie dwie książki, które mamy Wam dziś okazję zaprezentować. Będzie kolorowo, zabawnie i świątecznie - to możemy zapewnić!

 

Michele D'Ignazio - "Nowa praca Świętego Mikołaja"

Kryzys w gospodarce musiał w końcu przełożyć się również na pracę Świętego Mikołaja, który pracuje dla bankrutującej Poczty Ogólnoświatowej. Problemy finansowe poczty wymuszają na świętym znalezienie nowej pracy, trzeba się w końcu jakoś utrzymać. Przebranżowienie się nie jest jednak wcale proste, szczególnie jeśli jest się w tym wieku i każdy na świecie zna twoją twarz. Mikołaj jednak próbuje i szuka pracy w zupełnie nowych branżach: kelner, animator zabaw... W końcu decyduje się na pracę jako śmieciarz, tam też ma do czynienia z workami (choć zawartość inna). Jeśli jesteście ciekawi, czy ta praca spełni oczekiwania Mikołaja, zapraszamy do lektury!

Temat poszukiwania nowej pracy to nie jedyny wątek książki. Mamy tutaj również szeroko opisany wątek listów pisanych przez dzieciaki do Mikołaja. Wiecie, że listy, które piszą dzieci są wstępnie sortowanie na Poczcie Ogólnoświatowej, a te, które mają absurdalne prośby trafiają do niszczarki? To straszne, chyba się ze mną zgodzicie? Jedną z autorek listów, która każdego roku swojego długiego życia wysyłała wyrazy podziwu dla Mikołaja, jest Becia. Becia to stateczna, starsza Pani, która tak się składa mieszka tuż obok świętego! Co zrobi, gdy zda sobie sprawę, kto jest jej sąsiadem? To kolejna rzecz warta odkrycia.

Muszę Wam powiedzieć, że "Nowa praca Świętego Mikołaja" podbiła moje serce. Tyle tu humoru, ciętej riposty, ale i ciepła, prawdy. To totalnie uwspółcześnione spojrzenie na kultową postać kochaną przez wszystkie dzieci na świecie. No i wystarczy spojrzeć na ilustracje, które tak idealnie pasują do tego, co czeka na nas w książce! Zdecydowanie polecamy!

Ola Woldańska - Płocińska - "Opowiem Ci mamo o świętym Mikołaju"

Obiecałam Wam dawkę wiedzy o Mikołaju i dotrzymuję słowa, bo "Opowiem Ci mamo o Świętym Mikołaju" to nie tylko przyjemna i kolorowa kartonówka, ale również świetna okazja do tego, by dowiedzieć się niezwykłych rzeczy  o sympatycznym staruszku z siwą brodą. Gdzie mieszka? Co najbardziej lubi robić, gdy nie rozdaje prezentów? Co robi latem? Jakie tajemnice skrywa Pani Mikołajowa?

Jak zwykle seria "Opowiem Ci mamo" gwarantuje dobrą zabawę dzięki zagadkom i łamigłówkom dla najmłodszych. W tym przypadku znajdziemy labirynt i wyszukiwanki. Jestem pewna, że ta kolorowa książka w wygodnym formacie dla małych łapek idealnie sprawdzi się jako mikołajkowy prezent! Jak myślicie?Podobne wpisy

0 komentarze