'Mała Asia w wielkiej puszczy' i ' Złamane skrzydło Adrianka'

by - środa, października 06, 2021

 

Pomóż mi przetrwać to seria książeczek, która jest już z nami dosyć długo. Bardzo ją sobie chwalę, zarówno jako mama, jak i nauczyciel bibliotekarz. Książeczki te przybliżają dzieciom zwierzęta, które są realnie zagrożone wyginięciem. Seria ta w bardzo przyjazny sposób uczy szacunku do przyrody i pokazuje jak mądrze i odpowiedzialnie korzystać z zasobów naszej planety. Takie rzeczy to ja szanuję!

We wrześniu seria Pomóż mi przetrwać wzbogaciła się o kilka nowych tytułów, a my miałyśmy okazję zapoznać się bliżej z dwoma z nich: "Mała Asia w wielkiej puszczy" oraz "Złamane skrzydło Adrianka". Pierwsza opowieść jest o małym żubrzym cielaczku, który każdego dnia uczy się od swojej mamy zasad funkcjonowania w puszczy i tego jak być coraz bardziej samodzielnym. Czy Asia da sobie radę z przejściem przez silny nurt rzeki? Czy może liczyć na czyjąś pomoc?

Druga z nowych historii to opowieść o małym bocianku Adrianku, który wykluł się w pewną ciepłą, majową noc.Jego kochająca mamusia karmi go tłustymi robaczkami, a tata ochrania przez mocnymi promieniami słońca. Niestety pewnego feralnego dnia, gdy jego rodzice wybywają z gniazda, nasz sympatyczny bohater wypada z gniazda! Jeśli jesteście ciekawi, kto pomoże mu w tej sytuacji, chwytajcie za książkę!

Tak, jak Wam wcześniej wspomniałam, seria Pomóż mi przetrwać jest dla mnie niezwykle ważna i to z kilku powodów. Na jej bazie można stworzyć naprawdę ciekawe i potrzebne lekcje czytelnicze na temat otaczającej nas przyrody. Po drugie, książeczki opowiadają o zwierzętach, które żyją w naszym kraju, więc dzieci łatwo mogą znaleźć gotowe rozwiązania w celu pomocy zwierzakom w ich naturalnym środowisku. Ponadto książeczki wypełnione są również ciekawostkami na temat życia zwierząt! No i te cudowne ilustracje! Prawdziwe perełki, które gorąco Wam polecam!
Post zrealizowany we współpracy z Harper Kids


 

 Podobne wpisy

0 komentarze