'Milion ostryg na szczycie góry' i 'Legendarne kradzieże'

by - niedziela, października 10, 2021

 

Czasami zastanawiam się ile książek udźwigną nasze półki i kiedy się zbuntują! Nie wiem, jak jest u Was, ale mi strasznie trudno rozstać się z książkowym przybytkiem. O wiele łatwiej jest jednak w przypadku, gdy nowe książki pojawiają się w naszym domu. One zawsze znajdą miejsce, potrafią się magicznie rozgościć na uginających się półkach! Dzisiaj właśnie mam przyjemność pokazać Wam dwa nowe tytułu książek obrazkowych od wydawnictwa Znak, które są tak piękne i tak mądre, że zwyczajnie muszą zostać z nami na dłużej!

Jeśli ktoś próbuję Wam powiedzieć, że czytanie nie jest nałogiem - nie wierzcie tej osobie! Kto raz zakocha się książkach, ten pozostanie im wierny już na zawsze. Odkąd jestem mamą moja miłość do książek wzbogaciła się dodatkowo o literaturę dziecięcą i czasami zwyczajnie nie mogę wyjść z podziwu jak piękne książki pojawiają się na naszym rynku i jak genialne koncepty są realizowane! Dzisiaj dwa świetnie przykłady, czyli "Milion ostryg na szczycie góry" oraz "Legendarne kradzieże"Po głośnym serialu Netflix "Lupin" cały świat przypomniał sobie o słynnym włamywaczu -dżentelmenie! Czas poznać słynne światowej sławy kradzieże i rozwikłać ich zagadki! Cała książka wygląda jak codzienna gazeta, w której mamy masę artykułów dotyczących niezwykłych kradzieży! Zniknięcie Mona Lisy to tylko jeden z przykładów. Każdy napad jest szczegółowo opisany, czytelnik czuje się, jakby niemal był cieniem przestępcy i deptał mu po piętach! To naprawdę intrygująca przygoda! Książka jest przepięknie wydana i jej duży format na pewno przypadnie do gustu młodym czytelnikom. Kto wie, może w Waszych dzieciach obudzi się żyłka detektywistyczna?!

Druga z dzisiejszych nowości to pięknie ilustrowana i dopracowana w każdym calu opowieść o archeologii i geologii. Towarzyszymy w spacerze dziecka i rodzica i spoglądamy na otaczający nas świat zupełnie z innej, nowej perspektywy. Zawiłe na pozór zjawiska nagle stają się oczywistymi i wytłumaczone są w taki sposób, że dosłownie "nawet dziecko zrozumie". Z tej książki dowiecie się jaką historie zawierają w sobie stare skamieniałości, poznamy prehistoryczne stworzenia i warstwy geologiczne, które kryją się tuż pod naszymi stopami. Na kartach tej niezwykłej książki odbędziemy podróż zarówno w czasie, jak i w przestrzeni, zdobędziemy ogromną wiedzę i będziemy cieszyć oko niezwykle urokliwymi ilustracjami. Czy może być lepiej?
Post stworzony we współpracy z wydawnictwem Znak

Podobne wpisy

0 komentarze