Nowości w serii Czytam Sobie

by - poniedziałek, września 27, 2021


 Seria Czytam Sobie towarzyszy nam od wielu lat. To właśnie te książeczki pomagały Zuzce w nauce czytania, tak samo jak pomagają moim uczniom, którzy rozpoczynają swoją drogę w świecie książek. Z ogromną radością patrzę jak seria z miesiąca na miesiąc się rozrasta i tworzone są coraz to nowe, wartościowe tytułu. Co nowego tym razem?

Początki nauki czytania bywają trudne, dlatego też najlepiej podsuwać dziecku takie książki, które zmotywują i dadzą wiatru w żagle. Takie, przy których dziecko poczuje, że idzie mu coraz lepiej, że składanie literek z dnia na dzień staje się coraz łatwiejsze, nawet sprawia przyjemność i satysfakcje. To jeden z powodów dlaczego tak cenię Czytam Sobie. Książki podzielone są na trzy poziomy trudności, więc bez problemu dobierzemy książkę do umiejętności naszego dziecka. Pierwszy poziom zawiera krótkie zdania, przeważają tam ilustracje, a dodatkowe ćwiczenia  z głoskowania jeszcze bardziej wspierają uczące się czytać dziecko. Kolejne poziomy są już nieco trudniejsze, ale nadal tematyka i oprawa graficzna zachęca dzieciaki do lektury i sprawia mnóstwo radości. Aaaaa! Zapomniałam Wam powiedzieć, że na końcu każdej książeczki czekają naklejki w nagrodę za osiągnięcie celu, jakim jest oczywiście dokończenie książeczki. 

To teraz nie ma na co czekać, tylko już spieszę Wam ze streszczeniem tematyki nowości, które ostatnio pojawiły się w serii Czytam Sobie!

1. Rafał Witek "Po co wieje wiatr?" poz.1 - Pozostawiona w jesiennym klimacie opowieść, która tłumaczy dzieciom czym jest wiatr, po co wieje i czy ludzie mają z niego jakikolwiek pożytek!

2. Wojciech Widłak "Wars i Sawa"poz.1 - czyli jedna z najbardziej znanych polskich legend opowiedziana dzieciakom w bardzo przystępny i ciekawy sposób
,
3. Joanna Jagiełło "Futuropolis - miasto jutra" poz.2 - Jeśli zastanawiacie się jak w przyszłości będą wyglądały miasta, skąd będziemy pozyskiwać energię, to zdecydowanie polecamy Wam tą pięknie ilustrowaną i fascynującą wyprawę w przyszłość!

4, Joanna Olech "Szkoła na Dobrej" poz.3 - opowieść o szkole, którą kochają wszystkie dzieciaki i gdzie każdy dzień to okazja do przygód, śmiechu i zdobywania niezwykłej wiedzy, To miejsce pełne pozytywnej energii!

Jak zwykle nowe tytuły świetnie się sprawdziły i zaciekawiły moje dzieciaki. Teraz czas sprawdzić, który z nich zrobi największą furorę w mojej szkolnej bibliotece. Jak myślicie?Podobne wpisy

0 komentarze