Ulubieni bohaterowie bajek - przed snem i przy posiłku!

by - czwartek, kwietnia 22, 2021

 

Jakie bajki najchętniej oglądają Wasze dzieciaki? U nas od dawna królują kucynki Pony i Masza, wszystko inne zmienia się jak w kalejdoskopie. Dzisiaj właśnie zajmiemy się bohaterami bajkowymi i pokażemy Wam na jakie różne sposoby potrafią oni umilić dzieciakom czas!

Dzisiejszy post będzie kolorowy i bajkowy. Pełen znanych i lubianych bohaterów, takich jak: Masza, Kotociaki, czy moje ukochane Muminki. A wszystko to za sprawą wydawnictwa Harper Kids, które każdego miesiąca dba o nasze pociechy i dostarcza rozrywkę! Dzisiaj aż trzy serie książeczek: Podano do stołu, Szukaj i znajdź oraz 5 minut przed snem!


"Szukaj i znajdź" to lubiana przez przedszkolaków seria, która rozwija spostrzegawczość i koncentrację dzieciaków. Każda książeczka to kilkanaście kolorowych, dużych rozkładówek z kadrami z ukochanych bajek. Zadaniem dziecka jest odszukanie wskazanych przez autorów elementów na ilustracji. Sprawa nie jest trudna, wystarczy mocniej wysilić oko. Książeczki sprawdzą się idealna np. w podróży. Według nas ta seria jest przeznaczona dla 3-4 latków.
Z kolei seria "5 minut przed snem" to nasz must have na wieczorne czytanie. Michalina uwielbia te historie, bo są krótkie, bogato ilustrowane i oczywiście zna już świetnie bohaterów! Tym razem najlepiej sprawdziła się u nas Masza i jej bajeczki, które są inspirowane takimi bajkami jak: Jaś i Małgosia, czy Dziadek Mróz. Jest mnóstwo humoru i od razu lepiej się zasypia!


I przyszła pora na absolutną nowość i według nas genialny pomysł na zachęcenie dziecka do posiłków przy stole. Na pewno w niejednym domu są niejadki, które najchętniej żyłyby powietrzem. "Podano do stołu" to seria dużych i fajnie wykonanych książek aktywizujących, mogących służyć jako podkładka pod talerz i świetna rozrywka przy posiłku. Kolorowe strony i zróżnicowane zadania na pewno umilą jedzenie wszystkim dzieciakom, nawet tym z dużym apetytem. Sami zobaczcie jak świetnie jest to przemyślane i stworzone. Podkładki są duże (mają format A3) i wygodne w użyciu.
Znacie którąś z dzisiaj zaprezentowanych serii? Jakie bajki kochają Wasze dzieci? Jacy bohaterowie powinni pojawić się w kolejnych odsłonach książeczek?

 


 Podobne wpisy

0 komentarze