Grzegorz Kasdepke - 'Jeszcze większa księga Detektywa Pozytywki'

by - niedziela, kwietnia 25, 2021

 

Detektyw Pozytywka od lat bawi dzieciaki. Wszystko za sprawą autora tej genialnej postaci, czyli Grzegorza Kasdepke, który w swoich książkach zgrabnie łączy przygodę, humor słowny i sytuacyjny. Tym razem wydawnictwo Nasza Księgarnia z okazji swoich setnych urodzin zebrała razem wszystkie przygody Detektywa Pozytywki. Prawdziwa gratka dla fanów!

Od kilku lat Detektyw Pozytywka gości wśród lektur omawianych w klasach 1-3 szkoły podstawowej. I tak sobie myślę, jako nauczycielka i mama w jednej osobie, że właśnie takie powinny być lektury! Powinny iść z duchem czasu i zachęcać dzieciaki do czytania. Dzieciaki, które raz spotkają się z Detektywem Pozytywką zaczynają pochłaniać jego kolejne historie. Inaczej się zwyczajnie nie da, bo Pozytywka jest naprawdę świetnym gościem i ma absolutnie fantastyczne przygody.

W "Jeszcze większej księdze Detektywa Pozytywki" najpierw przywita Was wstęp napisany przez autora, w którym to Grzegorz Kasdepke przypomina sobie i nam początki powstawania ulubionego dziecięcego bohatera. A wszystko rozpoczęło się kilkanaście lat temu w góralskiej chacie. Bliższe okoliczności poznajcie już sami!

Na książkę składają się wszystkie dotychczas wydane przygody detektywa, jest to więc nie lada gratka! W skład "Jeszcze większej księgi detektywa Pozytywki" wchodzą następujące książki: "Detektyw Pozytywka", "Nowe kłopoty detektywa Pozytywki", "Pamiątki detektywa Pozytywki", "Wakacje detektywa Pozytywki", "Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki" oraz "Wielki powrót detektywa Pozytywki".Za co dzieciaki kochają detektywa? Przede wszystkim za możliwość wspólnego rozwiązywania zagadek i niezwykły humor, który serwuje nam sprawie Grzegorz Kasdepke!

 Wydanie książki jest równie mistrzowskie. Piękna twarda okładka, grube strony i jak zwykle piękne ilustracje, których autorem jest Piotr Rychel! Wszystko to tworzy niepowtarzalną całość dla małych i dużych fanów (sama uwielbiam przygody detektywa) i zawsze zachęcam moich uczniów do ich lektury. Bez względu na to, czy wcześniej znaliście Pozytywkę, czy też nie gorąco polecamy Wam tą serię, bo jest świetną alternatywą dla zagranicznych powieści detektywistycznych dla dzieci!


Podobne wpisy

0 komentarze