Anna Ficner-Ogonowska 'Wybryki papryki i inne historie o warzywach'

by - niedziela, marca 07, 2021


 Pamiętacie "Na straganie" Jana Brzechwy. Większość dorosłych zna ten wierszyk na pamięć i z rozrzewieniem wspomina czasy, gdy recytowała go w szkole. Dzisiaj pokażę Wam dzisiejszą, odświeżoną wersję warzywno-owocowej poezji dla dzieci. "Wybryki papryki" to urocza i kolorowa książeczka, pełna witamin i humoru.

O tym, że owoce i warzywa mają mnóstwo witamin i minerałów na pewno nie muszę przekonywać dorosłych. Dzieciaki jednak nie zawsze chętnie sięgają po te produkty. Warto spróbować je przekonać za pomocą książek, a już szczególnie takich kolorowych i wesołych, jak ta, którą Wam dziś prezentujemy. "Wybryki papryki" to wesoła i rymowana opowieść o tym ile dobrego możemy znaleźć w owocach, do czego można wykorzystać w kuchni poszczególne warzywa i przyprawy.


Muszę Wam przyznać, że dawno żadna książka nie była u nas tak eksploatowana jak właśnie "Wybryki papryki". Moja Michalina ogromnie polubiła ten wierszowany utwór, a niektóre fragmenty zna już nawet na pamięć. To idealna propozycja zarówno dla przedszkolaków, jak i nieco starszych dzieci. To nie tylko świetna zabawa, ale również utrwalenie nazw produktów. A niektóre z nich, mogą być dla dzieci zupełnie nowe np. skorzonera! 


Książeczka, jak już na pewno zdążyliście sami zauważyć cieszy również oko, jest niezwykle kolorowa i wesoła. Warzywa i owoce na kartach książki ożyły, dostały od ilustratora wesołe buźki, ręce i nóżki. Dzięki temu dzieciaki na pewno od razu polubią tych zdrowych bohaterów!  

 

Podobne wpisy

0 komentarze