'Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka mazurskiej mumii'

by - czwartek, marca 04, 2021


 Już kilkukrotnie opowiadaliśmy Wam jak bardzo uwielbiamy zagadki detektywistyczne i książki w tym klimacie. Martę Guzowską i jej paczkę z Tajemniczej 5 znamy już naprawdę dobrze! Książki te w fascynujący absolutnie sposób łączą niezwykłą przygodę, zagadkę do rozwiązania i mnóstwo ciekawostek na temat historii sztuki! 

 Jeśli Twoje dziecko (podobnie jak moje) jest wielkim fanem "Biura detektywistycznego Lassego i Mai", a przerobiło wszystkie dostępne tomy, na pewno szukasz czegoś, co zafascynuje je równie mocno! Zapewniam Cię więc, że seria o małych detektywach z Tajemniczej 5 będzie strzałem w dziesiątkę. Choć Marta Guzowska do pewnego czasu była znana głównie ze swoich kryminałów dla dorosłych czytelników, to odkąd ukazała się jej pierwsza część serii skierowanej do dzieci zyskała naprawdę szerokie grono odbiorców. Wcale nas to jednak nie dziwi!

Co ciekawego dzieje się w najnowszej części serii? Nasi ulubieni bohaterowie tym razem mają niesamowitą okazję, by zwiedzić piramidy. I to bez wyjazdu do Egiptu. Piramidy te znajdują się bowiem na Mazurach, ale podobnie jak starożytne, egipskie budowle skrywają wiele tajemnic, o czym dzieciaki wkrótce się przekonają. Czy uda im się rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia drogocennego medalionu? 

Jak zwykle młodzi detektywi z Tajemniczej 5 zrobią wszystko, by zagadka nie została bez rozwiązania. Mają wszystko, by osiągnąć sukces: energię, zdolność dedukcji oraz spostrzegawczość. Do tego świetnie współpracują ze sobą! 
 
Marta Guzowska podjęła genialną decyzję zaczynając tworzyć dla młodszych czytelników. Stworzyła genialne sylwetki bohaterów, angażujące i bardzo ciekawe historie. Wystarczy dodać do tego idealnie pasujące ilustracje spod ręki Agaty Raczyńskiej i mamy przepis na hit dziecięcej biblioteczki. Jeśli chodzi o zakres wiekowy serii, to myślę, że spokojnie można zacząć czytać te opowieści już z siedmiolatkami, ponieważ mamy tutaj dużą, wygodną czcionkę i niezbyt długie rozdziały, co ułatwia początkującym czytelnikom odnaleźć się w historii. My jak zwykle gorąco polecamy!
 

 

 

Podobne wpisy

0 komentarze