'Książka o bąkach. Leksykon pierdów'

by - sobota, lutego 20, 2021

Wielu mogłoby się oburzać. Jak to ? Książka o bąkach? Przecież to obrzydliwe! Prawda jest jednak taka, że bąki to część naszej fizjologii i absolutnie nie ma się czego wstydzić. Książka, którą Wam dzisiaj pokażemy w prześmieszny i ciekawy sposób przełamuje tabu bąków i wywoła uśmiech na twarzy nawet tych najmocniej oburzonych!

Mam wrażenie, że dosłownie każde dziecko przechodzi przez etap, kiedy słowa "bąk", "kupa", "siki" wywołują salwę śmiechu i są specjalnie nadużywane. W takim etapie właśnie znajduje się moja pięciolatka i to właśnie ona miała największą radość z najnowszej książki od wydawnictwa Czarna Owca (choć Zuza również skręcała się ze śmiechu). Na samym początku "Książki o bąkach" autorzy wyjaśniają, że pierdy to rzecz absolutnie naturalna i, że dotyczą dosłownie każdego człowieka. Nasz organizm tak działa i tyle. 

Dalej czeka nas charakterystyka poszczególnych rodzajów bąków i muszę Wam przyznać, że nigdy nie przypuszczałabym, że może być ich tak wiele. Niby bąk to bąk, ale jednak okoliczności powstawania tak różne! Każdy rodzaj bączka opisany jest niezwykle humorystycznie, co samo w sobie przełamuje już tabu tego tematu i zachęca do zgłębiania kolejnych bąkowych tajemnic!Rodzai bąków okazuje się być bardzo wiele. Mamy na przykład Bąka Przyjemniaczka, Bąka Ostrzegawczego, czy Bąka Zgniłe Jajo! Co najciekawsze, po dłuższej dyskusji z moimi córkami, zgodnie doszłyśmy do wniosku, że ta klasyfikacja rzeczywiście ma swoje odzwierciedlenie w życiu! 

Jeśli jesteście zaintrygowani tą pozycją, chcecie się pośmiać i odkryć bąkowe tajemnice, to na pewno będziecie zadowoleni z lektury! Książka ta potwierdza, że czasem na pierwszy rzut oka szalone pomysły, mogą przeistoczyć się w naprawdę niesztampowe i ciekawe projekty! 

 

 

Podobne wpisy

0 komentarze