'Opowiem Ci mamo, co robią dorośli'

by - poniedziałek, grudnia 21, 2020

 


 Dzieci marzą o tym, by jak najszybciej dorosnąć. Nasza dorosłość jawi im się w cudownych barwach. My za to niejednokrotnie dalibyśmy wiele, by choć na chwilę wrócić do beztroskiego dzieciństwa. Co właściwie robią na co dzień dorośli, czy ich życie jest ciekawe? Właśnie o tym, jest najnowsza książka z kultowej serii Opowiem Ci mamo!

Jesteśmy widzami i przyglądamy się powstawaniu nowego reality show z dorosłymi w roli głównej. W programie biorą udział różne rodziny, którym dokładniej przyglądamy się na samym początku książki. Mamy tutaj wiele ciekawych osobowości: wiecznie zmęczonego lekarza, grotołazkę, pszczelarza, czy fana muzyki metalowej. Wiele rodzin, które będziemy podglądać w książce. 

Na kolejnych stronach podglądamy życie wspomnianych rodzin o różnej porze dnia. Widzimy jak wiele je łączy, ale i różni. Dokładnie tak jak w codziennym życiu dookoła nas. Widzimy pośpiech życia dorosłych, mnogość ich obowiązków, ale i to, jak bardzo się starają znaleźć w swojej codzienności przyjemność i szczęście. Bardzo spodobał mi się pomysł na to, by podglądać życie dorosłych nie tylko w domu. Towarzyszymy im również w parku, na zakupach w supermarkecie, czy na basenie. Na każdej rozkładówce oprócz zadań na spostrzegawczość dla dzieciaków, mamy również komentarze dzieci na temat tego co widać na ilustracjach i spostrzeżeń dotyczących ich rodzin. Z komentarzy tych wynika, że czasem bywamy zapędzeni, że czasem za bardzo się stresujemy, ale dla naszych pociech jesteśmy w stanie zrobić dosłownie wszystko!

Seria "Opowiem Ci mamo..." od lat gości w wielu polskich domach. Dzieci ją uwielbiają, bo łączy w sobie ciekawe treści, interesujące aktywizujące zadania i genialne szaty graficzne. Za to samo doceniają zresztą te książki również rodzice! Muszę przyznać, pod względem zadań właśnie ta część serii jest według mnie najciekawsza i najbardziej zróżnicowana. Jestem pewna, że spodoba się dzieciakom i umili wiele zimowych wieczorów! 

Podobne wpisy

0 komentarze