Psiaki, auta i zawody, czyli najnowsze książki dla dzieci od Media Rodzina

by - poniedziałek, grudnia 21, 2020


 Choć święta za pasem i mnóstwo rzeczy do zrobienia w domu, nie odpuszczamy z czytaniem. Ostatnio dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego wydawnictwa Media Rodzina pojawiły się u nas trzy bardzo sympatyczne książeczki, które umilają nam wieczorny, wspólny czas. 

Przedświąteczny okres nie należy do najłatwiejszych. Wtedy właśnie najciężej mi samej wygospodarować czas na czytanie. Sobie mogę odpuścić, ale czytanie z dziewczynami to absolutny priorytet. Nadrabiamy jesienne zaległości i odkrywamy jakie cuda ukazują się na polskim rynku literatury dziecięcej. Dzisiaj pokażemy Wam najodważniejsze psiaki, przyjrzymy się wspólnie różnym zawodom oraz zajrzymy pod maskę (i nie tylko) samochodu! Gotowi?


"Historia świata na czterech łapach" Mackenzi Lee

Historia świata jest pisania nie tylko za pomocą ludzkich czynów, słów i osiągnięć. Nasi przyjaciele psy, jak się okazuje niejednokrotnie miały ogromny wpływ na losy świata. Mamy tu psy - gwiazdy filmowe, psiaki, które towarzyszyły znanym osobistościom, psy ratownicy i wiele innych niesamowitych pupili. Bardzo wiele tych historii było dla mnie zupełną nowością i z tym większą ciekawością je odkrywałam razem z Zuzką i Michasią. 

Każdą historię dopełniają piękne ilustracje, co dodaje książce uroku. "Historia świata na czterech łapach" to książka nie tylko dla wielbicieli psów, ale dla wszystkich, którzy kochają zwierzęta i lubią ciekawostki historyczne. My wręcz przepadamy dowiadywać się nowych rzeczy, chłoniemy ciekawostki jak gąbka i gorąco polecamy Wam ten tytuł.  


 "Ciekawe zawody moich przyjaciół"  Ralf Butschakow

Seria Mądra Mysz jest już świetnie znana małym czytelnikom. To cienkie książeczki opowiadające o zawodach lub o różnych sytuacjach z życia codziennego. Tym razem jednak wydawnictwo Media Rodzina postanowiło zebrać kilka historii w jedną książkę. Tak oto powstały "Ciekawe zawody moich przyjaciół". Dzięki tej przyjemnej książeczce dzieci mają okazję poznać tajniki sześciu zawodów. Usiądą na fotelu dentystycznym, zajrzą do kabiny pilota samolotu, będą pomagać w sklepie ogrodniczym, wyruszą na misję strażacką, sprawdzą czy trudno być policjantem oraz ratownikiem medycznym. To, co szczególnie podoba mi się w tej książce, to rzetelne podejście do tematu i pokazanie różnych aspektów każdego zawodu, zapoznanie z niezbędnymi narzędziami i obowiązkami. Moja pięciolatka z niezwykłym zainteresowaniem słuchała każdej z historii, zadawała wiele pytań . Choć sama nie ma sprecyzowanych planów na przyszłość (pamiętam jak kiedyś powiedziała, że będzie sprzedawać lody, bo wtedy mogłaby je jeść), to bardzo interesuje się specyfiką różnych zawodów. 

Książeczka jest bogato ilustrowana i pozwala dzieciom poznać tajniki ciekawych zawodów. Jest szansa, że rozbudzi zupełnie nowe zainteresowania i pasje!


"Leon i Lena poznają samochody" Antti Nikunen

Często dostaje zapytania dotyczące poleceń książek dla dzieci na temat motoryzacji. O tyle, o ile dla starszych dzieciaków mam kilka sprawdzonych tytułów, o tyle do tej pory nie trafiłam na nic szczególnego dedykowanego maluchom. Aż do teraz! "Leon i Lena poznają samochody" to idealna publikacja dla małych wielbicieli czterech kółek. Książka opiera się na dużych i wyraźnych ilustracjach, ale jednocześnie przekazuje mnóstwo wiedzy technicznej zaczynając od zasad zachowania w aucie, przez budowę napędu aż po zasady ruchu drogowego. Całość jest przemyślana i skrojona idealnie na ciekawskiego przedszkolaka! Książeczka jest również bardzo humorystyczna, zawiera krótkie zagadki, sprawdza zdobytą wiedzę, jeśli więc szukacie tytułu dla młodego fana motoryzacji, to z czystym sumieniem polecamy Wam właśnie ten tytuł!


Podobne wpisy

0 komentarze