Wiem Lepiej - strategiczna quizówka dla tęgich głów

by - wtorek, października 27, 2020


 

O tym, że absolutnie uwielbiam gry quizowe mówiłam Wam już niejednokrotnie. Często zresztą pokazujemy Wam tutaj sprawdzone tytuły. Właśnie dzisiaj przyszedł czas na pochwalenie się naszą najnowszą zdobyczą, która już została przetestowana i uznana za prawdziwy sztos! Wiem lepiej od wydawnictwa Rebel w zgrabny sposób łączy ze sobą rywalizację na wiedzę ze strategią! 

Gry quizowe zawsze wyzwalają spore emocje w zawodnikach. To w końcu pojedynek na intelekt i wiedzę! W większości tego typu gier, wszystko zależy właśnie od prawidłowych odpowiedzi na pytania. W przypadku Wiem Lepiej, mamy również element strategii, który może  nieźle zamieszać w rozgrywce. 

Od razu powiem, że poziom trudności pytań jest wysoki, nie pogracie więc raczej z dzieciakami. To typowa planszówka dla dorosłych graczy, którzy chcą się ze sobą zmierzyć na wiedzę! Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy po rozpakowaniu gry to jakość. Oczywiście byłam przyzwyczajona do tego, że Rebel dba o jakość wykonania swoich produktów, ale w przypadku Wiem Lepiej przeszli samych siebie! Kolejna rzecz to minimalistyczna estetyka, która bardzo pasuje do gry quizowej i nie rozprasza graczy. 

Ale dobrze, przejdźmy do tego, co kryje w sobie pudełko! W środku gry czeka na nas:
- instrucja
- plansza
- woreczek z płytkami kategorii
- pionki
- 4 planszetki drużyn do ustawiania wylosowanych kategorii
- - płytki specjalne (Wiem Lepiej i Zamiana)
- pudełko z pytaniamiW grze czeka na nas aż 3000 pytań, które twórcy gry pogrupowali w 20 kategorii (tyle też mamy płytek w woreczku). Daje to szansę na rozegranie setek rozgrywek, czyli masę pasjonujących posiadówek ze znajomymi! Nie może być więc lepiej. Wiem Lepiej to gra tak naprawdę bez ograniczeń liczby graczy, bowiem, można tutaj grać drużynami. Minimalna liczba drużyn to dwie, maksymalna cztery. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zagrać jeden na jednego!


Zasady są dziecinnie proste, więc nie musimy tracić masy czasu na domówce, by wszystkim wytłumaczyć jak grać. To ogromna zaleta tej planszówki! Najogólniej w świecie, losujemy na początku gry kafelki, które układamy według tego, w jakiej kategorii czujemy się najmocniej (wtedy ustawiamy ją, tam gdzie pytanie za cztery punkty), a w której najsłabsi (pytanie za jeden punkt). Kafelki Wiem Lepiej i Zamiana pozwalają na podbieranie innym graczom naszych wymarzonych kategorii, a zarazem zepsucie im szyków. Dzięki tym prostym dodatkom, niby zwyczajna gra quizowa nabiera zupełnie nowego wymiaru i poziom rywalizacji wzrasta! Cała rozgrywka trwa około 30 minut, a wygrywa ten, kto pierwszy dojdzie do mety. Zapewniam Wam, że nie zakończycie na jednej rozgrywce!
Podobne wpisy

0 komentarze