Polska. Na tropie historii

by - sobota, października 31, 2020


 

 Gdy głowa kipi od ostatnich wydarzeń w naszym kraju, od tego całego COVID-a najlepiej pójść w pracę! Gdyby jeszcze jakoś łatwiej było się do tego zebrać. W końcu się jednak udało  i przybywam do Was z książką absolutnie wyjątkową, która zabierze Wasze pociechy w fascynującą podróż w czasie.

Jako nauczyciel zawsze szczególnie doceniam książki, które przybliżają w sposób przystępny dzieciakom trudne i zawiłe treści. Uważam, że umiejętność tłumaczenia i zainteresowania dzieci to prawdziwa sztuka i nie każdy to potrafi. Choć nasza biblioteczka aż ugina się od przeróżnych książek popularyzujących naukę, to nadal nam mało i chcemy więcej. Zapewne zastanawiacie się, czemu o dzisiejszej publikacji mówię "wyjątkowa". Nie przesadzam ani odrobinę, ponieważ "Polska. Na tropie historii" łączy ze sobą tradycyjną wersją książkową z audioprzewodnikiem.

Książka ta pozornie jest klasycznym picture bookiem, gdzie na kolejnych stronach mamy przedstawione dzieje naszego kraju na przestrzeni wieków i epok. Ilustracje są nie tylko przyjemne dla oka, ale również bardzo drobiazgowe i pokazują różne sfery życia na przestrzeni historii. Zabawę z historią Polski rozpoczynamy za panowania Piastów, kończymy zaś w dziwnych czasach PRL-u.

 Sam audioprzewodnik możliwy jest do ściągnięcia za pomocą unikalnego kodu. Został on opracowany przez dr Sebastiana Adamkiewicza - muzealnika i historyka. Nagrania do każdego okresu omawianego w książce trwają kilka minut i zachęcają dziecko do podjęcia aktywności z książką np. wyszukiwania konkretnych obiektów o których opowiada lektor. Taka forma nauki to prawdziwa przyjemność nawet dla umysłów ścisłych!Podobne wpisy

0 komentarze