321 intrygujących faktów o zwierzętach

by - piątek, października 23, 2020

 

Mimo, że nasza biblioteczka pęka w szwach, zawsze chętnie robimy miejsce dla nowych zdobyczy. Przesuwamy, przestawiamy i zwyczajnie musi się udać! Tym bardziej jeśli na horyzoncie pojawiają się takie niezwykłe książki, jak ta, którą dzisiaj Wam pokażemy. Oto "321 intrygujących faktów  o zwierzętach"!

Świat fauny i flory jest fascynujący. To naprawdę niezwykłe, że każde zwierzę ma swoje supermoce! Możliwość ich odkrywania zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych może stać się prawdziwą przygodą. Dajcie się więc porwać najnowszej książce Mathildy Masters, dzięki której dowiecie się rzeczy, o których wcześniej zwyczajnie nie mieliście pojęcia!

Książka "321 intrygujących faktów o zwierzętach" jest utrzymana w estetyce rodem ze starych encyklopedii przyrodniczych. Beżowy papier, czcionka w stylu retro i te niezwykle charakterystyczne ilustracje zwyczajnie oczarowują i przenoszą w czasie. Możemy poczuć się jak dawni odkrywcy!
 
Jeśli chodzi o zawartość merytoryczną książki, to jeśli mieliście już w dłoniach inne książki Mathildy Masters: "321 superciekawych faktów" lub "101 obrzydliwych faktów" to wiecie, że autorka ma dar łączenia wiedzy z humorem. Jest więc odkrywczo, zabawnie jednocześnie. Co więcej uwielbiam to, że pani Masters w sposób tak jasny i klarowny tłumaczy najmłodszym zawiłości przyrody. Właśnie dzięki takim książką dzieci odkrywają w sobie pasje i zainteresowania!

Książka podzielona jest na kategorie tematyczne. Tym razem podział jest bardzo ciekawy i wzbudza w czytelnikach dodatkowe zainteresowanie. Mamy więc na przykład rozdziały takie jak: zwierzęta, które lubią ciemności, superszybkie i ślamazary, czy zwierzęta i ich maniery przy stole. Z tej niezwykłej książki dowiemy się między innymi, że odcięte ramię rozgwiazdy odrasta, homary sikają głową, a samce goryli nucą podczas jedzenia. 

Jeśli więc macie w domu małych zwierzakomaniaków, ta książka jest pozycją obowiązkową na Waszych półkach! 
Podobne wpisy

0 komentarze