Z naturą za pan brat! Seria przyrodniczych książeczek z zadaniami Egmont

by - sobota, maja 02, 2020


Moje dziewczyny uwielbiają pomagać swojej babci w ogrodzie. Michalina zdecydowanie jest specjalistką od podlewania roślinek, Zuzka od ich sadzenia. Dziewczyny mają do tego dryg, którego mi brakuje. W ogóle od zawsze są żywo zainteresowane nie tylko florą, ale również zwierzętami. Namietnie oglądają "Naszą planetę" na Netflixie. Nic więc dziwnego, że tak ciepło przyjęły najnowszą serię książeczek z zadaniami od Egmontu!

 

 Wiosna to zdecydowanie moja ulubiona pora roku. Wszystko budzi się do życia i człowiek od razu robi się jakoś bardziej uśmiechnięty. Właśnie z wiosną kojarzą  mi się książki z najnowszej serii wydawnictwa Egmont! Są wesołe, kolorowe i zawierają mnóstwo ciekawych i różnorodnych zadań dla dzieciaków. Co więcej, uczą szacunku do przyrody, ekologii i radości  małych rzeczy!


Każda książka choć tematycznie podobna, zdecydowanie się od siebie różni - stylem, ilustracjami i zadaniami rzecz jasna. Zadania są naprawdę przeróżne - od labiryntów, przez szukanie szczegółów po rysowanie. Do tego wszystkiego książeczki mają mnóstwo naklejek i przekazują dzieciakom bardzo dużo wiadomości na temat zwierząt i roślin.W książeczkach znajdziecie mnóstwo kreatywnych zadań, jak na przykład to na zdjęciu powyżej, czyli stworzenie słoneczników z odcisków paluszków umoczonych w farbie. Nie znam dziecka, które na propozycję takiej zabawy nie okazałoby radości! Moja Michalina najbardziej cieszy się na zadania związane z kolorowaniem, bo ostatnio ogarnął ją kredkowy szał i mogłaby kolorować cały dzień!

Nieco więcej chciałam opowiedzieć Wam o tytule "Jak zostać ogrodnikiem", która to książka nieco różni się od pozostałych. Owszem tutaj również znajdziemy zadania dla dzieci, ale są one zdecydowanie bardziej praktycznie związane z przyrodą i ogrodem. Świetnie sprawdzą się jeśli mieszkacie w domku i macie kawałek działki. Być może ta książka zaszczepi w Twoim dziecku pasję do ogrodnictwa! W książeczce znajdziemy zadania typowo ogrodnicze (sadzenie ziemniaków w torbie, czy hodowlę własnej bazylii), ale również mnóstwo zadań, które połączą ogrodnictwo z plastyką czy techniką. I tak oto mamy stworzyć tabliczki z nazwami posadzonych roślin, czy wykonać głowę pełną rzeżuchy). Dla wytrwałych ogrodników na końcu czeka dużo kolorowych naklejek! 
Te książeczki idealnie sprawdzą się u dzieci w różnym wieku (od mniej więcej 3 do 8/9 lat). Wszystko dzięki urozmaiconym zadaniom, które nie są infantylne, ani zbytnio wymagające. Jest kolorowo, kreatywnie, wesoło i wiosennie. Idealnie jednym słowem. A już najlepiej rozłożyć się z książeczkami na kocu w ogrodzie, położyć obok piórnik i rozwiązywać te niesamowite zadania!

 

Podobne wpisy

0 komentarze