Przegląd nowości książkowych na czerwiec 2020

by - sobota, maja 30, 2020
Dawno nie przygotowywałam dla Was przeglądu nowości. Czerwiec jednak przyniesie mnóstwo ciekawych tytułów i postanowiłam, że zaprezentuje najciekawsze z nich. To idealny czas na zaopatrzenie się w nowe książki na wakacje. Jestem przekonana, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.


Choć z półek z wyrzutem spoglądają na mnie nieprzeczytane książki, absolutnie uwielbiam sprawdzać, co nowego przyniesie nadchodzący miesiąc. Co to są za emocje! Te plany, zastanawianie się z jakich tytułów będzie składało się moje następne zamówienie... Jestem pewna, że każdy książkowy freak ma podobnie jak ja. Tak się składa, że czerwiec przyniesie naprawdę duży zastrzyk ciekawych nowości.

Dla Waszej wygody, każde zdjęcie w poście jest podlinkowane i przeniesie Was do konkretnej oferty w księgarni internetowej. To jak, zaczynamy?

Na pierwszy ogień weźmy thrillery i kryminały!

Długo wyczekiwany Miłoszewski oraz zupełnie nowa historia odkrycia literackiego ostatnich lat, czyli Piotra Borlika. Do tego znana i lubiana Magda Stachula. Jestem przekonana, że te wakacje stoją pod znakiem porządnego polskiego kryminału! Ale, ale.... zagraniczni autorzy również nie próżnują i wśród czerwcowych nowości znajdziemy kilka ciekawych propozycji. Porwanie, tajemnice rodzinne, klimaty II wojny światowej to jedynie odrobina tego, co czeka na nas w zaprezentowanych poniżej książkach.
Jeśli zaglądacie do mnie w miarę regularnie, wiecie z pewnością, że literatura faktu zajmuje w moim sercu szczególne miejsce. W czerwcu znajdziemy prawdziwe smaczki! Jest coś dla wielbicieli zagadnień medycznych, tematów społecznych, jak i osób kochających przyrodę i chcących dowiedzieć się o niej więcej. Osobiście "Mowa roślin" niezwykle mnie zaciekawiła. W ciągu ostatnich lat nastała moda na książki o zwierzętach i ich tajemnicach, a przecież rośliny są równie fascynujące!Od wielu lat najbardziej płodna jest literatura obyczajowa. Każdego miesiąca na półkach księgarni pojawiają się dziesiątki nowych tytułów. Choć sama rzadko sięgam po ten gatunek, to wybrałam kilka interesujących tytułów. Wśród nich między innymi nowy Musso, czy najnowsza książka Kristin Hannah!

Sporo dzieje się również w zakresie literatury pięknej. "Moja mroczna Vanesso" już od kilku tygodni króluje na liście bestsellerów i zbiera świetne opinie recenzentów. Jest również nowy Simon Stranger, który tym razem wykorzystuje w swej prozie poruszającą prawdziwą historię z czasów II wojny światowej. Nic tylko czytać!
Jeszcze mały przegląd książek z przepisami i poradników. Moją szczególną uwagę przyciągnęła książka "Zakłamane jedzenie", która na pewno odsłoni wiele skrywanych przez koncerny spożywcze tajemnic. "Roślinna kuchnia polska" z pewnością zapewni zastrzyk pomysłów na pyszne, wegetariańskie dania dla całej rodziny!
Czekacie na któryś z wymienionych tytułów??


Podobne wpisy

0 komentarze