Nowości puzzlowe od Naszej Księgarni

by - niedziela, stycznia 05, 2020

pożeram strony

Witamy Was w pierwszy długi weekend w nowym roku. Jako, że naładowałyśmy baterie, to mamy masę pomysłów i energii, by pokazywać Wam nasze najnowsze odkrycia. Nie raz, pisałam Wam o tym, że moje dziewczynki uwielbiają układać puzzle, i że ta znana zabawka niesie dla dzieci mnóstwo korzyści. Ostatnio pokazywaliśmy Wam najciekawsze puzzle na rynku, a dziś pokażemy dwie nowości od naszego ulubionego wydawnictwa Nasza Księgarnia. Dziewczyny są zachwycone.

 

Układanie puzzli to nasze ulubione wspólne zajęcie. Czasem decydujemy się na szybkie układanki dostosowane do wieku każdej z dziewczynek, a czasem idziemy "na całość", wyciągając z naszych zbiorów tysiąc elementowe pudełko i mamy frajdę na dobrych kilka dni! 


Co zawsze zachwyca nas w puzzlach od Naszej Księgarni? Są one inspirowane najciekawszymi książkami tego wydawnictwa. Ostatnim razem układaliśmy układanki z ilustracją z "Rok w lesie" oraz "Rok w krainie czarów", dziś mamy przyjemność pokazać Wam kolejne nowości. 

Nasza Księgarnia zaczęła produkować puzzle stosunkowo niedawno, ale szybko okazało się, że pomysł był strzałem w dziesiątkę, bo  mali fani ich książek z uśmiechem na buźkach sięgają również po inspirowane ukochanymi książeczkami układanki! 

  Zuzka wybrała dla siebie trudniejsze puzzle, które mają aż 200 elementów i są inspirowane książką "Detektyw Pierre w labiryncie". Na tej dużej i szczegółowej ilustracji aż roi się od postaci, słojów ze słodkościami, balonów i innych kolorowych detali. Jest to naprawdę wymagająca układanka, ale daje mnóstwo frajdy, a przecież to jest najważniejsze. 

Zawsze po ułożeniu tego obrazka bawimy się w wyzwania i dziewczyny szukają wskazanych przeze mnie elementów. Proste puzzle stają się wtedy okazją do ćwiczenia refleksu i spostrzegawczości. Michalina zaś wybrała dla siebie nieco łatwiejsze, 88-elementowe puzzle z ilustracją z jej ukochanej książeczki "Rok w przedszkolu". Mimo tego, że puzzle mają masę szczegółów, występuje na nich dużo osób, to moja czterolatka radzi sobie z nimi naprawdę dobrze, choć na początku potrzebuje trochę mojego wsparcia, ale jako, że jestem fanką puzzli, to sama przyjemność. 

Z przyjemnością patrzę jak dziewczyny skupiają się na układaniu i coraz lepiej radzą sobie z dużą ilością elementów. Puzzle od Naszej Księgarni pokochałyśmy od samego początku za pomysł, jakość wykonania i dbałość o detale. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tytuły!

 

Podobne wpisy

0 komentarze