Lunchbox na każdy dzień. Nowe przepisy

by - środa, stycznia 08, 2020


Jestem fanką książek z przepisami. Uwielbiam pięknie zdjęcia potraw, ciekawe pomysły na nowe dania. Choć sama rzadko przygotowuje sobie lunchboxy do pracy, to postanowiłam, że po feriach zacznę to robić częściej, a przy okazji zaopatrywać w najlepsze smaczki moją starszą córkę. Książka Malwiny Bareły "Lunchbox na każdy dzień. Nowe przepisy" to zastrzyk pysznych i prostych przepisów, które świetnie sprawdzą się w naszych lunchboxach!

 

Zdrowe jedzenie jest w modzie! Zdecydowanie. Coraz częściej dbamy o różnorodność naszych posiłków, ich zbilansowanie i jakość produktów. Coraz częściej również zwracamy uwagę na to, co jemy w pracy. Spędzamy tam przecież większość dnia.  Lunchboxe na każdy dzień to fajna opcja na to, by połączyć zdrowe jedzenie z pracą (a jak na pewno wiemy, czasem jest to trudne).

W najnowszej książce Malwiny Bareły znajdziecie dziesiątki genialnych przepisów na przeróżne dania nadające się do pudełka. Będzie i słodko i wytrwanie. Będą i sałatki i makarony! Dla każdego coś miłego!Bardzo spodobał mi się pomysł z podzieleniem książki według pór roku. Ułatwia to znalezienie najlepszego przepisu, bo autorka posortowała je według sezonowości pewnych warzyw i owoców.  Osobna część książki została przeznaczona dodatkowo na napoje oraz przepisy podstawowe, takie jak: dressingi, sosy. 

Autorka książki oprócz świetnych i inspirujących przepisów nie szczędzi również praktycznych wskazówek na to jak zaplanować bento (smakowite pudełko) by zapobiec marnowaniu jedzenia (z czym jak wiemy, Polacy mają duży problem). Muszę Wam przyznać, że książka totalnie mnie zachwyciła. Zdjęcia, prostota pomysłów i ich genialność zarazem - jestem pod wielkim wrażeniem.  Dzięki autorce książki, mam coraz większą ochotę zacząć przygotowywać te pyszności do pracy, choć oczywiście można je wykorzystywać również na co dzień!


A Wy co najczęściej zajadacie w pracy?

Podobne wpisy

0 komentarze