Bookstagram - kilka pomysłów na zdjęcia

by - niedziela, listopada 03, 2019


Gdy przypominam sobie moje pierwsze "książkowe" zdjęcia, mam ochotę zapaść się pod ziemię. Można je określić jednym słowem: tra-ge-dia! Nic dziwnego, że moje początku z Instagramem były opłakane... Na szczęście z czasem złapałam bakcyla, zaczęłam szukać inspiracji, nowych pomysłów i wypracowałam sobie kilka prostych sposobów na udane zdjęcie na bookstagram. Jeśli i Wy szukacie rozwiązań, które sprawdzą się u Was, zapraszam!

 

Początki na Instagramie bywają trudne. Trzeba ogarnąć algorytmy, hasztagi, znaleźć swoją drogę, coś co nas wyróżnia. Ja stawiam na różnorodność. Moje zdjęcia są wynikiem wielu prób, grania strukturami, materiałami, dodatkami. Dzisiaj pokażę Wam, jak w prosty i tani sposób zrobić fajne zdjęcie na bookstagrama. Wiecie za co uwielbiam IG? Za to, że jedyną rzeczą, która mnie ogranicza jest moja wyobraźnia!

1. Korzystaj z natury

Wszystko, co wokół ciebie, może stać się idealnym tłem do zrobienia idealnego książkowego zdjęcia. Jesienne liście, soczysta wiosenna trawa, owoce?! Korzystaj z darów natury i ciesz się nimi! 

  2. Sweterki, futerka i inne ubrania!

Jak stworzyć przytulne, estetyczne i ciekawe zdjęcie? Pogrzeb w szafie! Na pewno masz jakieś sweterki o ciekawym splocie, tiulowe spódnice lub futerkową kamizelkę!  
3. Niekoniecznie okładka

Kto powiedział, że zawsze musimy fotografować okładki?! Środek książki jest równie piękny co jej okładka. Co więcej, daje okazję do spojrzenia z innej perspektywy.

Strony starych książek

Jeśli macie gdzieś w piwnicy/schowkach stare książki, do których pewnie nigdy nie zajrzycie, można je wykorzystać do zdjęć na Instagramie. Poświęćcie jeden egzemplarz z najbardziej pożółkniętymi stronami, wyrwijcie je i stwórzcie z nich tło do Waszych książkowych fotek...

Kwiaty

Kwiaty i zielone, roślinne elementy zawsze świetnie wyglądają na zdjęciach. Ja uwielbiam je wykorzystywać na moim koncie na Instagramie. 


Dzieci i ich zabawki

Jeśli masz dzieci, wykorzystaj je do zrobienia idealnego książkowego zdjęcia, tym bardziej jeśli na swoim bookstagramie opowiadasz także o książkach dla młodych czytelników. 


A jakie są Wasze sposoby na udane instagramowe zdjęcie z książką??

Podobne wpisy

0 komentarze