Kartonowe nowości dla maluchów od Egmontu

by - wtorek, listopada 05, 2019

książki dla przedszkolaków

Chociaż Michalina ma już cztery lata, nadal chętnie sięga po kolorowe, kartonowe książki. Wspólnie je oglądamy, czytamy. Mamy ich naprawdę mnóstwo, a w ostatnim czasie nasza biblioteczka powiększyła się o nowe tytuły z serii Akademia Mądrego Dziecka od wydawnictwa Egmont! 

 

 Akademia Mądrego Dziecka to dobrze znana rodzicom seria, która podbiła tysiące małych serduszek. Jest przemyślana, zróżnicowana i pięknie wykonana. W ostatnim czasie pojawiły się nowe tytuły, które warto znać. Zobaczcie sami!

 


Seria Akademia Mądrego Dziecka wzbogaciła się o książeczki o zwierzętach. Do tej pory ukazały się trzy tytuły: "W Arktyce", "Na farmie" i "W oceanie". To piękne kartonowe książeczki, które pokazują różnorodność świata zwierząt i naturalne środowisko ich życia. Dzieci dzięki nim, poznają wiele nowych gatunków zwierząt i odkryją wiele ciekawostek. Ciekawą rzeczą, jest zastosowanie w książeczkach przezroczystej folii, która tworzy kolejne okna na dany ekosystem. 

Książeczki te mają cudowne ilustracje, bardzo gruby karton, co czyni serię bardzo wytrzymała, co w przypadku najmłodszych czytelników stanowi największą z zalet!  

Seria "z dziurką" jest już świetnie znana rodzicom. Dzieciaki kochają te kartonowe książeczki z wierszykami! Tym razem ukazały się dwa nowe tytuły: "Myszka szuka domu" oraz "Owady i kwiaty". W pierwszej książeczce, mała, zabłąkana myszka szuka nowego domu. Idzie z prośbą o pomoc do różnych zwierząt, ale każdy po kolei jej odmawia, aż w końcu ta odnajduje swoją mamę! W "Owadach i kwiatach" poznamy różne latające stworzenia przesiadujące na pięknych polnych kwiatkach!
Moja Michasia ogromnie lubi tą serię, niektóre wierszyki zna na pamięć! 

 Jakie kartonówki są ostatnio u Was w domu hitem??

Podobne wpisy

0 komentarze