Zofia Stanecka - 'Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka. Żółwik z oceanu' recenzja

by - sobota, października 19, 2019

Często mówię Wam o tym, że moje dzieci uwielbiają książki o zwierzętach i póki co, nic w tym temacie się nie zmienia. "Tuli tuli opowiada, kto gdzie mieszka" to kolejna pozycja w naszej biblioteczce, która zachwyca zarówno tekstem, jak i ilustracjami...

 

Nasza Księgarnia od wielu lat dba o najmłodszych. Tworzą kolejne wartościowe serie, które podbijają serduszka kolejnych dzieci. Tym razem przyszedł czas na kolejną, nową serię kartonówek, które są mądre i piękne. Gospodarzem tej serii jest mały, sympatyczny duszek Tuli Tuli, Kocha przyrodę i podróżuje po świecie. Tym razem opowie on niezwykłą historię małego żółwika, Pikina od momentu wyklucia się z jajka, aż do chwili, gdy na powrót po długiej wędrówce odnajduje swoją rodzinę.


To nie jest zwyczajna książka przyrodnicza. Ciekawostki o zwierzętach są zgrabnie wplecione w historię Pikina, który na swojej drodze, w oceanie spotyka wiele zwierząt i rozmawia z nimi, dowiadując się wiele o ich życiu i tym, że ocean jest nie tylko piękny, ale i niebezpieczny... 

Kartonowe strony z pięknymi ilustracjami zachęcają do czytania, a ilość tekstu jest wręcz idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym. Co więcej, Zofia Stanecka, odpowiedzialna za treść książki, pomyślała również o tym, by na boku niektórych stron umieścić ciekawostki o podwodnym życiu. Cieszę się, że obok informacji typowo przyrodniczych, autorka nie zapomniała o ekologii i wspomniała o zanieczyszczeniu oceanów i niebezpieczeństwach jakie niesie to dla zwierząt wodnych. 

Książka o Tuli Tuli niezwykle nas urzekła. Jest mądra, przyjemna i piękna. Jestem pewna, że dzieci szybko pokochają małego duszka i jego przygody i będą czekać z niecierpliwością na kolejne wydania!
Podobne wpisy

0 komentarze