'Niezbędnik każdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie?' Anita Naik

by - piątek, października 11, 2019


Jako mama dorastającej dziewczynki, jako kobieta i jako nauczyciel cieszę się, że na polskim rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej książek otwarcie i bez tabu podchodzących do tematu dojrzewania. Właśnie takich pomocy potrzebują dojrzewające dzieciaki, które czasami nie rozumieją tego, co dzieje się z ich ciałami. 

 

Już jakiś czas temu pokazywałam Wam trzy ciekawe pozycje książkowe dotyczące dojrzewania, oraz opowiedziałam o tym, jak ja jako mama podeszłam do tego tematu. Edukacji jednak nigdy zbyt wiele i cieszę się, że trafiła do nas książka wydawnictwa Debit "Niezbędnik każdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie?". Moja radość jest tym większa, że w końcu mam w rękach książkę o tej tematyce, stworzoną przez polską autorkę!

Niezbędnik powstał również w wersji dla chłopców i opowiada o ich dojrzewaniu. Książka Anity Naik porusza wiele ważnych tematów, zaczynając od działania hormonów, przez miesiączkę aż do radzenia sobie z własnymi uczuciami i rozdziale o poczuciu własnej wartości. Tak więc, jak widać, autorka skupia się na holistycznym podejściu do dojrzewania, a nie jedynie na jego czysto fizycznym wymiarze. Najczęściej do właśnie sfera emocjonalna dziecka w wieku dojrzewania jest najtrudniejsza do zaakceptowania i zrozumienia przez samo dziecko. 

To, co szczególnie podoba mi się w tej książce to bardzo obrazowe przekazanie wiedzy. Nie ma tu żadnych zawoalowanych treści, nie ma woalu wstydu, jest jasny przekaz i to powinno być dla rodziców i dzieci najbardziej wartościowe! Do tego wszystkiego, książka jest bardzo kolorowa, przystępna, przyjemna. Fajnie pokazać dzieciakom, że dojrzewanie tylko na pozór wydaje się straszne, ale oswojony wróg może przecież stać się przyjacielem. My, bardzo polecamy "Niezbędnik każdej dziewczyny" !

 

Podobne wpisy

0 komentarze