Marta Galewska - Kustra - 'Pucio umie opowiadać' recenzja

by - niedziela, października 27, 2019


Nie wiem jak jest u Was, ale u nas Pucio należy do czołówki ulubionych książek dla dzieci. Na każdą kolejną część jego przygód czekamy z niecierpliwością. Jeśli jesteście ciekawi, co u niego słychać, serdecznie zapraszamy!

 

Ach ten Pucio! Tyle razy towarzyszył nam w pogodzie i niepogodzie. W smutku i radości! Przygody jego i jego rodzinki umiliły nam niejeden wieczór. Michalina jednak ostatnio orzekła, że "Pucio umie opowiadać" to zdecydowanie jej ulubiona część, a to dlatego, że Pucio i Misia oczekują na przyjście na świat ich braciszka! Tak! Rodzinka się powiększa, a co za tym idzie sporo się dzieje...

Mama Pucia oznajmia rodzinie, że jest w ciąży. Dzieciaki ogromnie się cieszą, kupują ubranka, zabawki, mówią do maminego brzuszka. Gdy Bobo (tak dzieci nazywają dzidziusia w brzuszku) przychodzi na świat, życie rodzinki staje na głowie. Najgorsze dla Pucia jest to, że Bobo zbyt wolno rośnie, nie da się z nim bawić samolotem, a mama nie ma dla niego czasu... Jeśli jesteście ciekawi, jak dzieciaki poradzą sobie z nową sytuacją, koniecznie zaopatrzcie się w ten tytuł. Nie powinno dziwić, że Pucia kochają nie tylko dzieci, ale i dorośli! Książeczki zostały stworzone przez Martę Galewską-Kustrę, logopedę i pedagoga. Założenie jest takie, by rozwijać umiejętności dotyczące mowy i języka dziecka. Kolejne części to dalsze stopnie wtajemniczenia. Tym razem, dziecko ma ćwiczyć dłuższe wypowiedzi, opowiadanie na podstawie obrazków i wysłuchanego tekstu. Rodzice w każdej części książki znajdą szereg podpowiedzi jak ćwiczyć z dzieckiem i jak korzystać z książki, by wycisnąć z niej jak najwięcej.

Na każdej dużej, kartonowej stronie oprócz wesołej ilustracji i tekstu, czekają również ćwiczenia, które nie tylko pozwolą dziecku swobodnie wypowiedzieć się na dany temat, ale również pozwolą powspominać wraz z rodzicami, jak wyglądało ich niemowlęctwo, jakie lubili zabawki,jakie mieli włosy, oczy tuż po urodzeniu... To świetna okazja do cofnięcia się w czasie <3

"Pucio umie opowiadać" to książka, która dotyka tematyki bliskiej dziecka, pokazuje, że przyjście na świat nowego człowieka to trudne, ale jednocześnie piękne chwile. Gdy rodzina jest razem i wzajemnie się wspiera, wszystko będzie dobrze.

Kolejny raz zachwycamy się Puciem i jego przygodami. To genialna książka, która zachwyca bez względu na wiek (choć grupa wiekowa to w tym przypadku 3/4+). Przemyślana forma, mnóstwo ćwiczeń umożliwiających kształtowanie budowania dłuższych wypowiedzi, sympatyczna treść to najważniejsze mocne strony tej książki. Słabe? Zdecydowanie brak! 

 

Podobne wpisy

0 komentarze