Kolorowa zabawa w jesienne popołudnia!

by - piątek, października 25, 2019

Już prawie koniec października, czas pędzi jak szalony. Choć w ciągu tygodnia notorycznie brakuje mi czasu na przyjemności i zabawę z młodszą córką, to staram się aby weekendy były czasem, kiedy nadrobimy cały tydzień. Jako, że w ostatnim czasie Michasia oszalała na punkcie kolorowania, potrafimy spędzić razem z kredkami i kolorowankami całe godziny. Czasem nawet przyłącza się do nas Zuza i w trójkę fajnie spędzamy czas... 

 I pomyśleć, że kilka miesięcy temu moja córka omijała kredki szerokim łukiem! Dzieciaki zmieniają się z dnia na dzień i Michalina jest tego świetnym przykładem. Nagle pokochała kolorowanie tak bardzo, że telewizja i gry na tablecie przestały istnieć. Każdego dnia obserwuje jak jej rysunki nabierają coraz bardziej świadomych kolorów. Jestem ogromnie dumna, a sama również mam frajdę z kolorowania razem z nią. 

 

Odkąd moja starsza córka była mała i zaczynała swoją przygodę z kolorowankami, jesteśmy wiernymi fankami książeczek wyd. AMEET. Zawierają bohaterów ulubionych dziecięcych bajek, ponadto mają w środku naklejki, które tak kochają maluchy i są wydane na naprawdę świetnym pod względem jakościowym papierze, co pozwala czerpać jeszcze więcej frajdy z kolorowania! 
Ostatnio przy pomocy notesu projektantki Michasia zamieniła się w kreatorkę mody i stworzyła mnóstwo wspaniałych i kolorowych projektów dla ukochanych bohaterek bajki Kraina Lodu! Kolorowanie fantazyjnych sukienek i ozdabianie ich naklejkami było dla Misi wielką przyjemnością. Po wykonaniu kilkunastu projektów ja z Zuzką musiałyśmy wybierać te najlepsze! 
AMEET to jednak nie tylko kolorowanki, ale również wiele innych książeczek licencjonowanych, które pozwalają dzieciakom w fajny sposób zagospodarować wolny czas. Moja Misia obok kolorowania kocha także naklejanki. W książeczki Barbie Naklejanki mogła wybierać ubrania i przebierać w nie ulubione lalki. Fantazja czasami mocno ją ponosiła (co może widać na zdjęciach), ale uśmiech z buzi jej nie schodził, a przecież o to właśnie chodzi! 

Dzieciaki w wieku przedszkolnym powinny jak najwięcej kolorować i ćwiczyć małe rączki. Ćwiczenia motoryki małej pomogą im w dalszej nauce, a przede wszystkim w opanowywaniu umiejętności pisania! Dlatego zarażajmy dzieci pasją do kolorów, lepienia, wycinania!

Kolorowanki z jakimi bohaterami bajkowymi są w Waszych domach na topie?

 
 

Podobne wpisy

0 komentarze