Wojciech Wójcik - 'Miałeś tam nie wracać' recenzja

by - środa, lipca 03, 2019

 

 

"Miałeś tam nie wracać" to najnowsza książka Wojciecha Wójcika. To ponad 630 stron świetnie przemyślanej i skonstruowanej powieści, gdzie każda strona obdarowuje czytelnika pytaniami, wątpliwościami i całym spektrum emocji!

 

Razem z głównym bohaterem, Adamem lądujemy w Hajnówce, gdzie mieszkał przez połowę swojego życia. Adam odwiedza to miejsca w smutnych okolicznościach. Bierze udział w pogrzebie swojego przyjaciela. Okazuje się, że tuż przed śmiercią próbował on się z nim wielokrotnie skontaktować, jednak Adam przebywający w Kanadzie nie mógł odebrać telefonu. Czy Krzysztof chciał przekazać coś istotnego? Pytania mnożą się w głowie Adama, który postanawia zostać na jakiś czas w Hajnówce i dowiedzieć się czegoś więcej. Mężczyzna nawet nie spodziewa się, że ta sentymentalna podróż przewróci jego życie do góry nogami! Okazuje się bowiem, że wszyscy, którym ufał mają jakieś mroczne tajemnice! Jak zginął Krzysztof? Co ukrywają przed Adamem jego rodzice oraz żona? Pytania się mnożą, a czytelnik chce z każdą stroną coraz bardziej rozwiązać tę złożoną zagadkę. 

Wojciech Wójcik skonstruował misternie utkaną sieć zależności. Mistrzowsko połączył przeszłość z teraźniejszością, wplótł wątki obyczajowe. Poruszył również wiele ważnych i trudnych problemów społecznych takich jak: dorastanie w domu dziecka, sutenerstwo, korupcja...  Jest tego całkiem sporo, a wszyscy bohaterowie, których wykreował autor są bardzo autentyczni, co dodatkowo oddziałuję na siłę tej powieści. 

"Miałeś tam nie wracać" to trzymający w napięciu kryminał z elementami thrillera. Spędziłam z tym tomiszczem kilka naprawdę miłych wieczorów, które czasem potrafiły przyprawić mnie o dreszcze niepokoju na plecach. Lubię to! Podobne wpisy

0 komentarze