Świat jest taki ciekawy! - wakacyjne nowości od Naszej Księgarni

by - środa, lipca 03, 2019Wakacje wakacjami, ale my urlopu od czytania nie przewidujemy! Tym bardziej, że wydawnictwa dziecięce wydają w ostatnim czasie prawdziwe perełki! Dziś pokażemy Wam trzy książki od Naszej Księgarni. Pełno w nich ciekawostek, pięknych ilustracji. Dobra zabawa i masa wiedzy gwarantowana!

 Wakacje to odpoczynek od szkoły, ale przecież nie przeszkadza to, w tym, aby zdobywać wiedzę w inny sposób. Czytanie, granie, wycieczki -wszystko to rozwija nasze dzieci, ich kreatywność, wiedzę o otaczającym je świecie. Dziś pokażemy Wam trzy niezwykłe nowości książkowe: "Czaple, kury i głuptaki", czyli co nieco o ptakach, "321 superciekawych faktów, które trzeba poznać, zanim się skończy 13 lat" oraz "Jak to działa? Budowle", czyli masa wiedzy o architekturze.Asia Gwis - "Czaple, kury i głuptaki"


Asia Gwis to niezwykle utalentowana ilustratorka, której książki są już od dawna są ozdobą naszej dziecięcej biblioteczki! Tym razem wzięła ona na tapetę ptactwo i zaszalała kolorami. Tak oto powstały "Czaple, kury i głuptaki".  Jeśli Wasze dzieciaki interesują się przyrodą i nigdy nie jest im mało nowych informacji, to na pewno będą zachwycone tą pozycją!
Jak odróżnić ptaki od innych zwierząt?
Jak różne potrafią być ptasie domy?
Dlaczego pingwiny są tak niezwykłe? 
Na te i wiele innych pytań odpowie najnowsza książka od Naszej Księgarni. Jakby tego było mało, autorka przygotowała dla małych czytelników również trochę zabawy. Mamy za zadanie odnaleźć szczegóły, którymi różnią się dwa "zaptaszone" obrazki, mamy okazję przyjrzeć się najróżniejszym ptasim jajom oraz wziąć udział w ptasim pokazie piękności! Świetna zabawa gwarantowana!
Mathilda Masters, Louize Perdieus - "321 superciekawych faktów, które trzeba poznać, zanim się skończy 13 lat"


  Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze lubiłam wszelakie ciekawostki. Takimi ciekawymi faktami można zaskoczyć znajomych na imprezie, bądź uczniów na lekcji... W tej grrrubbbej, ale jakże ciekawej książkowej propozycji od Naszej Księgarni macie aż 321 ciekawostek podanych na tacy. Wystarczy czytać i korzystać. Książka podzielona jest na kilka działów tematycznych: zwierzęta, ciało, sport, sławni ludzie, historia, planeta Ziemia, podróże, nauka, język, rośliny, jedzenie, kosmos. Takie posegregowanie ułatwia korzystanie z książki i pozwala na szukanie interesującej nas tematyki.

Nie byłabym sobą, gdybym nie zwróciła uwagi na niezwykłe wydanie książki. Jest ona dopieszczona w każdym calu. Całość utrzymana jest w stylu retro, zarówno jeśli chodzi o ilustracje,jak i czcionkę, lekko pożółcone strony! Wszystko ze sobą gra i to widać na pierwszy rzut oka. 

Z wielką przyjemnością robimy sobie z Zuzą wyzwanie na szukanie najciekawszych ciekawostek. I tak oto, dowiedziałyśmy się, że co piąte dziecko lunatykuje, Królowa Elżbieta stoi na czele aż 16 krajów, a błyskawica ma temperaturę 30000 stopni Celsjusza! To fascynujące! Koniecznie przeczytajcie z dzieciakami zanim skończą 13 lat ;)
Nikola Kucharska - "Jak to działa? Budowle"


Poprzednia książka Nikoli Kucharskiej, "Jak to działa? Ciało człowieka" okazała się u nas hitem. Piękne ilustracje i świetnie wytłumaczone zagadnienia, które mogłyby się wydawać niezwykle trudne, to największe zalety tej książki. Tym razem autorka kontynuuje poprzedni format i pomysł na książkę, z tym, że przygląda się budowlom, ich projektom, wykonaniom, architektom! 

Po książce oprowadza nas Klara. Dziewczynka nie tylko pokazuje czytelnikom swój własny dom, ale również pokazuje kolejne etapy budowy, przedstawia domy z różnych stron świata, prezentuje najbardziej znane budowle z innych krajów. Dzięki temu mamy okazję odbyć niesamowicie inspirującą przygodę i odkryć w sobie architektoniczne zapędy! Przecież to fascynujące móc stworzyć coś od zera! 

Duży i wygodny format książki jest idealnym połączeniem ze szczegółowymi ilustracjami, którymi jest ona wypełniona. Nikola Kucharska przekonała już dużych i małych czytelników, że taki pomysł na książkę jest strzałem w dziesiątkę i stawia na nowe tematy! Jesteśmy zachwyceni.


Czym interesują się Wasze dzieci? Która z tych książek najbardziej by je zainteresowała??


Podobne wpisy

0 komentarze