Tagi - nowa imprezówka od Rebel - recenzja

by - poniedziałek, czerwca 24, 2019

Muszę Wam przyznać, że mamy ogromną słabość do gier słownych i imprezowych. Lubimy główkować i podejmować nowe wyzwania. Nic więc dziwnego, że nowa gra od wydawnictwa Rebel przyciągnęła naszą uwagę. Jak się sprawdziła i czy na pierwszy rzut oka oklepany pomysł na planszówkę wniósł jakiś powiew świeżości?

 


Nie trzeba nas namawiać do testowania takich gier! Bierzemy je w ciemno. Potyczki słowne i główkowanie to nasza specjalność. Co więcej, moja 11-letnia córka często wcale nie odbiega poziomem swoich pomysłów i spostrzegawczości od nas, starych byków! Tagi oczarowały nas od pierwszego spojrzenia, bo to naprawdę porządnie i estetycznie stworzona gra. Szczególnie spodobał nam się pomysł z kartami liter i kategorii w kształcie metki, oraz z użyciem wytłoczki jako toru punktacji. Dodajcie do tego jeszcze plastikowe miseczki oraz kolorowe kulki i macie naprawdę ciekawą imprezówkę, która cieszy oko i duszę!


Zasady gry są banalnie proste. Chodzi o to by zdobyć jak najwięcej punktów, a zdobywamy je poprzez zbieranie kulek ustawionych na planszy(zdjęcie poniżej). Gra toczy się w turach, gdzie każda trwa 15 sekund. W ciągu każdej tury zawodnik ma podać jak największą liczbę haseł pasującą do kategorii i danej litery.


Powyżej mamy pokazane jak wygląda cała plansza do gry. Kulki mają przyporządkowaną liczbę punktów ( biała 1 punkt, niebieska 2 punkty, czarna trzy punkty). Kulkę zdobywamy gdy podamy hasło pasujące do litery i kategorii, w miejscu gdzie kulka się przecina. Patrząc na planszę powyżej, zdobędziemy czarną kulkę gdy podamy np. warzywo na literę O. Jeśli się nam to uda zbieramy kuleczkę do naszej miski. Im więcej kulek zbierzemy w ciągu naszej tury, tym lepiej. Punkty można zdobyć na jeszcze jeden sposób. Otóż jeśli gracz oczyści ostatnią kulkę z linii kategorii, bierze również plakietkę z nazwą kategorii, co daje mu tyle punktów, ile znajduje się na niej gwiazdek. Po każdej rundzie punkty są przeliczane i pionki przesuwają się o adekwatną liczbę pól. Gdy gracz okrąży całą planszę, otrzymuje żeton 25 punktów. Podczas nowej rundy odkrywamy nowe litery i nowe kategorie.  Gra "Tagi" jest nie tylko świetnie wykonana, ale również daje mnóstwo radości! Ilość i różnorodność kategorii sprawia, że gra szybko się nam nie znudzi. Co więcej, gra daje nam dużo luzu w zakresie akceptacji haseł, bo przecież Coś czego ludzie się boją lub USA daje mnóstwo możliwości do popisania się. Tak więc "Tagi" to naprawdę powiew świeżości w kategorii gier słownych i imprezowych. Niby pomysł oczywisty, ale wykonanie i dodatkowe możliwości dają sporo frajdy zarówno starszym, jak i młodszym graczom! 

Podobne wpisy

0 komentarze