Czytanie przed spaniem - Kubuś Puchatek i Hania Humorek

by - niedziela, marca 10, 2019

O tym, że czytamy codziennie przed spaniem pisałam Wam już niejednokrotnie. Przed snem wybieramy lektury przyjemne i krótkie, które damy radę przeczytać "na raz". Ostatnio Michalina najczęściej wybiera przygody Kubusia Puchatka, a Zuza jedną ze swoich ulubionych bohaterek, Hanię Humorek.

 

 "Kubuś i kaczątko" oraz "Kubusiowa lekcja życzliwości"


Kubuś Puchatek to już od dawna klasyka literatury dla dzieci. Kochają go duzi i mali. Wiele tekstów misia o małym rozumku przeszło do codziennego użytku. Wydawnictwo Egmont zdecydowało się na wydanie dwóch nowych historii o ukochanym misiu dzieci i dorosłych. Tak oto powstała "Kubusiowa lekcja życzliwości" oraz "Kubuś i kaczątko".

 
"Kubusiowa lekcja życzliwości" - Kubuś wpada na świetny pomysł. Chce wraz z przyjaciółmi wziąć udział w grze życzliwości. Jeśli jesteście ciekawi, kto wygra tą rozgrywkę, zapraszamy do lektury!

"Kubuś i kaczątko" - małe kaczątko, które dopiero, co wykluło się z jaja gubi swoją mamę i rodzeństwo. Na szczęście na pomoc przybywa Kubuś i jego przyjaciele. Nie pozwolą oni, żeby Maluch czuł się samotny i pomogą mu znaleźć zagubioną mamę.

Opowieści o Kubusiu Puchatku to pięknie wydane, mądre i przesympatyczne książeczki, które idealnie nadadzą się dla przedszkolaków. Historie są krótkie, mają dużo kolorowych ilustracji. Idealne do czytania przed spaniem!

Hania Humorek i Przyjaciele "Zręczni leworęczni", "Wróżka Zębuszka"


Hania Humorek obok kultowej Basi to ulubiona bohaterka książkowa mojej Zuzki. Tym razem Egmont wydał krótkie, kolorowe historie o niej oraz jej bracie. Koniecznie je poznajcie!
"Zręczni leworęczni" - Jak w Dzień Mańkuta poradzić sobie z byciem praworęcznym? Hania bardzo zazdrości swojemu bratu, że ten jest leworęczny. Hania podejmuje wyzwania i postanawia spróbować uzywać lewej ręki przez cały dzień. Jak myślicie, czy jej się to uda?

"Wróżka Zębuszka" - Czy Wróżka Zębuszka istnieje? Hania i Smrodek spróbują się o tym przekonać. Całe szczęście, że akurat Smrodkowi zaczyna się ruszać ząb! Będzie świetna okazja!

Obie książeczki są bardzo zabawne i dadzą dzieciakom mnóstwo radości. Duża czcionka, krótkie rozdziały sprawiają, że oba tytuły świetnie nadadzą się dla początkujących czytelników. Ciekawe tematy na pewno zainteresują zarówno młodsze i starsze dzieci!
https://egmont.pl/


 

Podobne wpisy

0 komentarze