Cortex 2 Wyzwania - wysil szare komórki

by - poniedziałek, lutego 18, 2019

Co jest genialne w posiadaniu w domu 10-letniego dziecka? A no to, że można z takim osobnikiem przetestować coraz bardziej wymagające planszówki. Ostatnio razem z Zuzą rozgrzałyśmy nasze zwoje mózgowe do czerwoności, bo miałyśmy okazję testować kultową już grę Cortex, która dorobiła się kolejnej wersji - Wyzwania. Zobaczcie jak nam poszło i czy dałyśmy radę!

 Cortex 2 wyzwania to gra imprezowa gra wymagająca skupienia i sprawdzająca możliwości naszego mózgu. Oto przed nami 8 wymagających wyzwań! 


Małe, zgrabne pudełko gry mieści instrukcję, karty z wyzwaniami oraz żetony punktacji, z których każdy gracz ma za zadanie ułożyć mózg. Kto pierwszy to zrobi, wygrywa!

Kto grał, w poprzednią wersję Cortex na pewno przyzna, że najlepszą frajdę sprawiają karty faktur. To karty ze zdjęciami różnych przedmiotów codziennego użytku, z których każdy ma inną fakturę. Przed rozpoczęciem gry gracze mają okazję obejrzeć dokładnie wszystkie te karty i podotykać je. Jednym z wyzwań jest właśnie rozpoznanie karty jedynie po dotyku! Na pierwszy rzut oka sprawa może  wydawać się prosta, ale nie dajcie się zwieźć.


Przed rozpoczęciem gry, gdy gracze obejrzą już dokładnie karty faktur wszystkie karty z wyzwaniami tasuje się dokładnie i układa w zakryty stos. Gracze po kolei odsłaniają po jednej karcie i jak najszybciej próbują podjąć wyzwanie i rozwikłać zagadkę. Ten, kto zna odpowiedź. Zakrywa kartę dłonią. Podaje odpowiedź i odsłania kartę, by sprawdzić, czy dana odpowiedź jest prawidłowa. Udało się? Gracz zabiera kartę. Nie poszło? W kolejnej rundzie gracz nie może udzielić odpowiedzi. 


Wyzwania:

1 Wielozadaniowość - w zależności od koloru, gracz musi pokazać odpowiednia liczbę palców na ręce wskazanej przez kolor ręki z karty, a dodatkowo powiedzieć głośno sumę oczek z kostek, znajdujacych się w pomarańczowej chmurce na karcie. 


2. Spostrzegawczość - Jaki kolor ma wyróżniający się robot? Uwaga jest ich bardzo dużo, musisz wytężyć wzrok! 3. Kwadraty - Ile kwadratów potrzeba, by wypełnić pustą przestrzeń na karcie??

4. Analiza - Jakiego koloru są cztery kapsle, tworzące rząd w pionie, poziomie lub w ukosie.

5.  Wyjątek - Jaki kształt lub kolor występuję na obrazku pełnym rysunków tylko raz??

6. Kombinacje - Jaki kształt pasuje do przedstawionej na karcie gwiazdy?

7. Wejście - Które wejście prowadzi do środka labiryntu?

8. Wyzwanie - karty z fakturą, o których pisałam na początku. 

Jak widzicie, wyzwania są naprawdę wymagające. W rozgrywce liczy się spostrzegawczość, logiczne myślenie i szybkość. Duża dawka rywalizacji sprawia, że Cortex 2 Wyzwania to idealna gra imprezowa! Na pewno szczególnie ten tytuł zadowoli fanów gier logicznych. Uważajcie, by nie przepalić zwojów! ;)

 


 

Podobne wpisy

0 komentarze