10 pomysłów na prezenty komunijne dla dziewczynki

by - poniedziałek, kwietnia 23, 2018

Za chwilę rozpocznie się sezon komunijny. Co roku wiele osób zadaje sobie pytanie, co kupić w prezencie dziecku przystępującemu do tego sakramentu? Co je ucieszy? Jakie prezenty są właściwe na tą okazję? Dziś przygotowałam 10 propozycji na prezenty komunijne dla dziewczynki.

 

Gdy słyszę o prezentach komunijnych o jakich marzą jej rówieśnicy mojej córki nieraz włos staje mi dęba: quad, laptop, dron....W ostatnich latach Komunia zmieniła się w licytację kto da więcej, kto da lepszy prezent... A przecież nie o to tu chodzi. Zawsze uważałam, że nie należy przesadzać i, że prezent powinien mieć sens i być zwyczajnie rozsądny. Dlatego też przygotowałam subiektywy przegląd, w którym pokażę Wam 10 przykładowych prezentów komunijnych dla dziewczynki.

 

 

1. Dziecięce wydanie BibliiBiblia w dorosłym wydaniu jest dla dzieci rzeczą zagmatwaną, a użyte w niej słownictwo sprawia, że jest zwyczajnie nie do przebrnięcia. Warto rozejrzeć się więc za takim wydaniem, które nie tylko będzie przejrzyste, ale również interesujące i zachęci dziecko do jej zgłębiania. Taką właśnie publikację w ostatnim czasie wypuściło na rynek wydawnictwo Papilon. "Biblia opowiedziana i objaśniona" to zupełnie unikalne wydane, które nie tylko jest przyjemne dla oka, ale również w sposób niezwykle przystępny i usystematyzowany przedstawia dzieje spisane w świętej księdze. 

Osobne strony poświęcone przedstawieniu Apostołów, czy cudów są dobrym sposobem na przyjazne zaznajomienie dziecka z Biblią. 
Wydanie, które widzicie na zdjęciach kosztuje 69zł, jest w twardej oprawie i naprawdę prezentuje się znakomicie. To świetny wybór! 2. Biżuteria

Jaka powinna być biżuteria, którą kupujemy dla przystępującej do Komunii dziewczynki? Przede wszystkim powinna być delikatna i skromna. Wiele dziewczynek z pewnością ucieszy się z kolorowych wzorów. Poniżej prezentuję ciekawe przykłady ze sklepu Apart (ceny od 70 do ok.450zł)

źródło: www.apart.pl


3. Rower

To już klasyczny, komunijny prezent. Obecnie wybór dziewczęcych rowerów jak tak duży, że na pewno znajdziemy coś ładnego w interesującym nas przedziale cenowym. 4. zegarek

To kolejny klasyczny, komunijny prezent. Nie wiem jak Wasze dzieciaki, ale moja córka nie ma jeszcze zegarka z prawdziwego zdarzenia, a marzy o nim bardzo. Poniżej kilka ciekawych wzorów, jakie można znaleźć w sklepie Swatch  (ceny od 145zł).

źródło: www.shop.swatch.com


5. rolki lub hulajnoga

Jeśli dziecko ma już rower, warto pomyśleć o hulajnodze lub rolkach, ewentualnie wrotkach. To dobry sposób, by zachęcić dziecko do nowych aktywności i ruchu na świeżym powietrzu. Taki prezent na pewno każdej dziewczynce sprawi mnóstwo frajdy!

źródło: www.ceneo.pl 6. czytnik ebooków (ceny od około 300zł)

To coś dla małego mola książkowego. Czytnik ebooków można zabrać w daleką podróż, bez martwienia się o to, czy w naszej walizce wystarczy miejsca na ukochane książki.  7. aparat fotograficzny

Pamiętam, że gdy ja szłam do Komunii mnóstwo osób dostawało w prezencie aparaty fotograficzne. Wtedy jeszcze na klisze:) Poniżej zobaczycie kilka totalnie odjazdowych aparatów w sam raz dla dziecka, które ma zacząć swoją przygodę z fotografią!

https://www.ceneo.pl/47678869;basket#tab=click_scroll
źródło:www.ceneo.pl
 
https://www.ceneo.pl/57851752
źródło: www.ceneo.pl8. voucher na warsztaty hobbystyczne

Obecnie coraz więcej rodziców zwraca uwagę na rozwój zainteresowań dziecka. Na pewno więc fajnym i oryginalnym prezentem będzie voucher na konkretne zajęcia np. kulinarne, bądź naukowe! 
Jeśli jesteście z Łodzi, gorąco polecamy Art Cook - Studio Młodego Kucharza, gdzie można wykupić taki właśnie voucher.


9. karta podarunkowa do wybranego sklepu

Idziesz na Komunię do małej modnisi lub książkowego mola? Może dobrym prezentem w takim wypadku będzie karta podarunkowa do sklepu odzieżowego lub księgarni? Moja córka uwielbia takie prezenty, bo wie, że wtedy wybór należy do niej! To ogromna frajda dla dzieciaków - taki sklepowy luz z własną kartą...

10. Pieniądze

Jeśli już nie jesteś w stanie wymyślić nic innego lub nie masz czasu na szukanie idealnego prezentu, pozostaje Ci kasa. Osobiście uważam, że dzieciaki nie mają z niej radości, bo nie do końca rozumieją jej wartość. Dlatego zawsze mocno optuję za prezentem rzeczowym, to on da dziecku najwięcej radości. Poza tym, zawsze pojawia się problem: Ile dać? Kwoty o jakich słucham z ust znajomych nieraz powalają na łopatki, a przecież to nieco chore. Nie uważacie??

Wybieracie się w tym roku na jakieś przyjęcie komunijne? Co macie zamiar dać w prezencie? Czy mój przegląd prezentów komunijnych dla dziewczynki był pomocny?
 

Podobne wpisy

0 komentarze